AE
Soru Sahibi
2 Mayıs 2021 15:14

Cigneme ve yutma özelligi yok

Merhaba hocam 14 aylık oglum var 5 ay emzirdim koronaya yakaldım o süreşte emzirmemem gerektigini söyledi doktorlar ilaclar bittikten sonra emzirdim ama emmeyi reddetti ek gıdaya erken başladım meyveler püreler corbalar verdim hep ama 10 aylık olduktan sonra katıgıda yemedi hic bende hep sıvı verdim makarna pilav et sulu yemekler patates yemekleri meyve sebze bunların hicbirini yemedigini farkettim elmayı rendelesem yiyiyordu ama eline şuan bile verdigim hicbir sebze meyve ekmek büsküvü bu tür şeyleri yemiyor ısırıp atıyor hicbirşekilde cineme yutma yok 9 tane dişi olmasına ragmen katı hicbirşey yemiyor 9 ayından sonra git gide yememeye başladı hep uzatarak zorla yedirmeye calıştım ama şuan onu bile yapamıyorum hicbirşey yediremiyorum sadece süt su iciyor cok yorgun gözüküyor yürürken hep düşüyor taketsizlikten bugün üc gündür su dışında hicbirşey yemedi ve bundan önceki günlerde günde birkere bir iki kaşık anca yedirebiliyorum ama git gide iştahsız ne yapmam gerekiyor hastahanelerde. Sıra bulamıyorum götürmek icin bi sorunumu var yutamıyor ve cigneme becerisi kesinlikle yok sıvı dışında yedirdigim bişey yok. Yardımcıolursanız cok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Esra Hanım. Tıbbi olarak gerekli hekimlere(kbb, mide-bağırsak hast. uzm.) gitmelisiniz. Bunun yanı sıra mutlaka bir Çocuk Psikiyatristi randevusu da alarak bu durumu danışmalısınız. Psikiyatrist gerekli görürse, sizi yeme bozukluğu çalışan bir terapiste yönlendirecektir zaten.

11 Nisan 2023 17:14