YF
Soru Sahibi
27 Mayıs 2011 21:33

Öncelikle şimdiden teşekkürler.2005 yılında kulak zarı nedeniyle bir ameliy

Öncelikle şimdiden teşekkürler.2005 yılında kulak zarı nedeniyle bir ameliyat geçirdim 4 saat süren ameliyat sonrası yüz sinirlerimde zedelenme oluştuğu için yüz felci oldum. 1 hafta sonra yine 4 saatlik bir ameliyat daha geçirdim. 6 ay gözümü kapatamadım. 4 hafta fizik tedavi gördüm. Sakız, masaj, sıcak uygulama ile çok şükür bu günlere geldim. Yüzde asimetri kalmadı ama kaşımı kaldıramıyorum ve güldüğümde dudağımda hafif bir kayma oluyor. Sorum şu ileriye dönük ne gibi sorunlar yaşarım. Hiçbir şekilde eski yüzüme kavuşma ihtimalim yok mu? Fasiyal paralizide akapunktur ile tedavi mümkün müdür?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Hikmet Gülaçtı
Pratisyen Hekimlik

İstanbul a geldiğinizde sizi görmek isterim. Umudunuzu yitirmeyin. Fasiyal paralizi özellikle akut dönemlerinde akupunkturdan istfade ediyor. Sizde doğrudan sinir zedelenmesi olduğu için görmeden bir şey söyleyemiyorum. Selamlar.

31 Mayıs 2011 06:24