GM
Soru Sahibi
18 Mayıs 2020 21:32

Oğlum cümle kuramıyor

Merhaba iyi çalışmalar diliyorum 5 yaşında bir oğlum var. Yaşitları gibi maalesef konuşamıyor ama söylediğim her kelimeyi harf hataları olsada söyleyebiliyor kendi yemeğini yiyebiliyor tuvalet ihtiyacını kendi karşılayabiliyor isteklerini zorda olsa dile getirebiliyor anne su istiyorum, baba hadi gidelim vb ama akıcı olarak yaşıtları cümle kuramıyor maalesef 5 çocuk psikiyatrisi 2 psikolog 1 çocuk nöroloji uzmanlarına muayene ettirdim denver 1 ve denver 2 testlerinide yaptırdım sosyallik olarak biraz geri ve dikkat dağınıklıği ve hiperaktivite mevcut oğlumda sosyalleşmesi için kendisini 1 yıl anaokuluna gönderdim ama pek faydası olmadı dil gelişimi açısından zihinsel olarak bir problemi yok hemen hemen renkleri biliyor sayı sayabiliyor ve rakamları okuyabikiyor 20 ye kadar söylediğim şeyleri algılayıp yerine getirebiliyor nasıl bir yol izlemem gerekiyor hocam çok çaresiz bir durumdayım lütfen yardimcı olun

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Mehmet bey. Bulunduğunuz şehirden bir uzman desteği alın çünkü bizim alan “şunu yapın, böyle davranın” gibi standart reçetesi olan bir alan değil.

20 Mayıs 2020 08:31