BF
Soru Sahibi
21 Şubat 2019 16:36

Ne yapmalıyız

Merhaba 4 yaşımda oğlum var tuvalet eğitimi konusunda çok sıkıntı yaşıyoruz bize yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkürler

3 cevap
Cevaplar (3)

İyi akşamlar Tuvalet eğitimi ile ilgili tam olarak sıkıntının ne olduğunu yazarsanız yardımcı olabilirim. Tuvalet eğitimi aldı da sonrasında mı sıkıntı oldu? Yoksa henüz alışamadı mı? İsterseniz kliniği de arayabilirsiniz Tel *** *** ** Saygılarımla

21 Şubat 2019 20:25
BF
Soru Sahibi

Aradım cevap verilmedi az önce. 1 sene daha uzun da olabilir aldı tuvalet eğitimini ama en baştan beri büyük tubaletini yapmak istemedi çişi gelince söylüyor sıkıntısız gidip yapıyor.çok denemem rağmen bir türlü yapmıyor kalası gelince var tak diyor takıyoruz yapıyor. Bez yok markettede bitmiş dedik bir ara ve dört beş gün yapmadı tuttu.hala öyle devam ediyoruz

22 Şubat 2019 14:52

Fatma hanım öncelikle tuvalet alışkanlığı için bez olmaması gerekiyor mümkünse takmayın ve bekleyin gözlem yapın ne oluyor. Bu şekilde olur da tuvalete yaparsa abartılı sevinç göstermeyin ödüllendirme vs olmasın. Tuvalete giderken ,,insanlar tuvalet ihtiyacı için (çişi, kakası, nasıl tabir ediyorsanız) tuvalete giderler diye genelleme cümle kullanın. Bunun dışında büyük tuvaleti gelince bekliyor mu? ve bundan dolayı acaba tuvaleti sertleşiyor da sıkıntı mı yapıyor? daha önce kabızlık sorunu oldu mu? böyle bir durumu varsa beslenmesine dikkat edin. Bunları uyguladıktan sonra bana tekrar yazın veya numaranızı verirseniz klinikten aratırım sizi diğer hatta görüşme olduğu için belki size cevap verilmemiş olabilir. Hayırlı akşamlar

25 Şubat 2019 21:41
BF
Soru Sahibi

Özlem hanım ben randevu almak istiyorum randevu talep ettim ama bekliyorum yarın veya Cuma günü gelebilirmiyiz

28 Mart 2019 00:02

*** *** ** numaralı telefondan randevu alabilirsiniz Ulaşamazsanız burdan telefon numaranızı yollayın ben ileteyim

28 Mart 2019 01:17