KO
Soru Sahibi
24 Şubat 2019 21:18

Kizimin davranislari degisti

Merhaba 5 yasinda kizim var kardesi oldu su an 2.5 aylik davranislari cok degsti hircinlasti kimseyle anlasmiyor.okuldanda sikayet geliyor arkadaslariyla anlasmiyor diye hic paylasmayi bilmiyor esyalarini sakliyor kullan diyorum eski olur diyor surekli sinirli mutsuz bir kiz oldu buyuklerine saygisizlikda yapmaya basladi aile disinda kimseyle sohbette etmiyor biri birsey sordumu cevap vermiyor icine kapandi yardimci olurmusunuz lutfen.

2 cevap
Cevaplar (2)

İyi günler Kardeş kıskançlığı normal bir durum fakat sizin durumunuzda sıkıntı hem okulda hem evde olduğu için mutlaka uzman tarafından değerlendirilmeli. Çocuğun ruhsal durumunu belirleyen en önemli kriter akran ilişkileri. Okuldan şikayet olması içine kapanması,konuşmaması yani arkadaşlarıyla da iletişiminin azalması önemli bir durum o yüzden mutlaka öncelikle çocuk ve ergen psikiyatri uzmanı görsün çocuğunuzu Eğer isterseniz kliniğimizi ararsanız yardımcı olabiliriz. Bunun dışında genel olarak tavsiye edeceğim siz veya büyükler büyük çocuğa ‘’seni daha çok seviyoruz kardeşini az seviyoruz’’ gibi şeyler demesinler. Büyük olduğu için farklı haklara sahip olsun. Örneğin parkta daha uzun kalabilme, yatma saati 15 dk ileriye alma gibi. Kardeşe zarar veriyorsa önce mağdur olana yani bebeğe yönelme sonra büyükle ilgilenme gibi. Attığınız adımla ilgili beni bilgilendirirseniz size tekrar yardımcı olurum Saygılarımla

25 Şubat 2019 14:44
KO
Soru Sahibi

Tesekkur ederim zaman ayirdiginiz icin tavsiyelerinizi uygulayip tekrar yazicam size

25 Şubat 2019 21:05

Rica ederim umarım kısa zamanda çözüme ulaşırsınız hayırlı akşamlar

25 Şubat 2019 21:33