UN
Soru Sahibi
23 Haziran 2018 19:44

Meme kanseri

Merhabalar Serdar bey teyzem sağ memesindeki kitle nedeniyle memesini kaybetti tamamen almak zorunda kaldılar ve boyama diye birşey varmış onu yaptırdık patolojik inceleme sonucu K67 proliferasyon indeksi ortalama %8/10 bulunmuştur diye not yazılmış bu oran sizce bize neyi gösteriyor kötümüdür? Yorumlarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serdar Özbaş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhaba, Tek başına değerlendirme yapılmaz. Diğer moleküler özellikler olan ER, PR ve c-erb B2 sonuçları ve diğer prognostik faktörler ile birlikte yorumlamak gerekir. Daha çok medikal onkologların değerlendirmesi için önemlidir. Ancak kabaca %14'ün altında olması olumlu olarak düşünülebilir.

23 Haziran 2018 20:37