ka
Soru Sahibi
6 Kasım 2015 10:45

Korku ve kaygi durumu

Merhaba 9 yaşında 4.sınıf öğrencisi kızım var odasına yalnız giremiyor,yatamıyor tek başına tuvalete gidemiyor yanında sürekli birini istiyor.arkadaşının benim haberim olmadan seyrettirdigi korku filminden sonra artan ciddi korkuları var.daha önce den de vardı ama artış gösterdi ne şekilde yaklastiysak baş edemedik ne yapmamı önerirsiniz dr hanım yardım almamız gerekiyor mu sizce? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Aydan hanım merhaba, evet mutlaka aile terapisi öneririm. Cevap yazmıştım size ama sitede cevaplanmamış gözüküyor. Kızınızın bilişsel süreçleri nedir ki korku ortaya çıkıyor? sizler korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olabilirsiniz? Ailenin geçmişte ve bugün korkulara yaklaşım biçimi? ne tür zemin vardı aile dinamiklerinde vs. pek çok şeyin sorgulanması için aile danışmanı öneririm. Sevgiler Bahar Erden

8 Kasım 2015 10:50