AK
Soru Sahibi
23 Haziran 2019 01:09

Köpek dişinde çürük

Merhaba. Sol alt köpek dişimin ön alt duvarında 1 yıldır çürük var ağrı olmadığı için biraz ihmal ettim. son zamanlarda çürüğün arttığını fark ediyorum. Benim sorum Köpek dişlere dolgu olur mu? Bu çürüğün tedavisi nasıl olacak? Çürük diş dibimde ve ön tarafta. Iyi günler diliyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Ali ERDEM
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba Kübra hanım, Öncelikle şunu söylemeliyim, çürük olup olmadığını ancak klinik muayene ve gerekli ise röntgen görüntülemeleri ile belirleyebiliriz (bazen diştaşı birikimi de olabiliyor ve çürükle karıştırılabiliyor). Eğer çürük varsa dahi her dişe olduğu gibi köpek dişine de dolgu yapılabilir. Eğer diştalı birikimi varsa da temizlenmesi gerekir. İyi günler dileriz

24 Haziran 2019 11:14