çm
Soru Sahibi
21 Mayıs 2019 21:55

Apse ile ilgili

Selam hocam, benim disimde apse var 4 yil once kanal tedavisi olmuştum şimdi sişti apse yapti 3-4 gun once farkettim agri sizi yok ama yinede doktora gidince agumentin bid yazdi, ama sonuc olarak kanal filan oldu bidaha olmaz filan dedi illa cekeceklermiş hocam ya yaşim 20 bu yaşta boyle bisiy olamaz araştirdigima gore he neden kanal tedavisi oldu derseniz ceviz findik gibi sert cisimleri hep o azi dişimde kirardim en son 16 yaşimda dişim kirildi :/ bana bir bilgi verirseniz cok minnettar olurum. Apse ust cenede sagdan 2.ci diş hep yemek yedigim kisimda :/ sizin cevabinizi 4 gozle bekliyorum. Saygilarimla hocam :)) mail adresim, muammer_bjk1903_@hotmail.com rontgende var ama buradan atamiyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Ali ERDEM
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun...apsenin nereden kaynaklandığını anlayabilmek için klinik ve radyolojik muayene şart. Diyelim ki kanal tedavili dişinizde tekrar apse oluştu, nedenini belirlemek lazım...kanal tedavilerini yenilemek kolay olmasa da mümkün, dişinizde kırık,çatlak oluşumu yoksa hala dişin toparlanması mümkün...ancak tedavisi mümkün olmayan dişlerin çekimini öneriyor ve sonrası için alternatifleri hastalarımıza aktarıyoruz... Mümkün olsaydı sizi muayene etmek ve daha detaylı bilgi vermek isterdik...

22 Mayıs 2019 12:02