PZ
Soru Sahibi
14 Mart 2011 16:25

iyi günler.. koşu bandında spor yaparken yorulduğum zaman beynimde bazen şa

iyi günler.. koşu bandında spor yaparken yorulduğum zaman beynimde bazen şakaklarımda bir acı ağrı zonklama gibi bir şey oluyor bu normal midir ? bazen evde süpürge yaparken de hızlı hızlı bir şekilde kendimi zorladığım zaman sanırım aynı şey oluyor... nedendir? endişelenmeli miyim?

2 cevap
Cevaplar (2)

Egzersiz sırasında büyük kan basıncı belirli bir seviyeye kadar artar, küçük kan basıncı ise değişmez veya azalır. Egzersiz öncesinde ve egzersiz sırasında sıkıntı hissettiğinizde kan basıncını ölçün/ölçtürün. Buna göre bir yorum yapılabilir.

17 Mart 2011 19:54
PZ
Soru Sahibi

cevabınız için çok teşekkür ederim... peki bu kan basıncını nasıl ölçtürebilirim? peki bu kan basıncının yüksekliği azlığı neye sebep olur? ciddi birşey midir?

18 Mart 2011 12:42

İÜ Spor Hekimliği AD başvurabilirsiniz.

22 Mart 2011 20:14