KT
Soru Sahibi
16 Nisan 2011 10:40

Hocam iyi günler genel olarak 30 yaşından sonra vücutta her sene belirli bi

Hocam iyi günler genel olarak 30 yaşından sonra vücutta her sene belirli bir miktar kas kaybı yaşandığı söyleniyor bu doğru mu?doğruysa spor yaparak bu kas kaybı önlenip yeniden kas kazanımı elde edilebilir mi?20 li yaşlardaki gibi. Birde belirli bir yaştan sonra vücutta fizyolojik olarak başlayan katabolik süreci yeniden tıbbi açıdan sağlıklı bir şekilde anabolik sürece çevirmek mümkün mü?bu konularda bilgi verirseniz çok sevinirim cevabınız için şimdiden teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)

Bilimsel olarak 30 yaşından sonra fizyolojik kapasite (oksijen tüketimi, kas gücü, hücresel enzim kapasitesi, kardiyak performans) azalmaya başlar. Yaşlanma fizyolojik bir süreçtir. Ancak; sağlıklı ve dengeli bir beslenme ve düzenli egzersizle; bu dönemi en alt seviyede kayıp ile geçirebilirsiniz.

19 Nisan 2011 21:45