BC
Soru Sahibi
13 Temmuz 2011 22:15

İyi günler, çocuğum birinci basamaktan ayağının kayması sonucu merdivenden

İyi günler, çocuğum birinci basamaktan ayağının kayması sonucu merdivenden düştü ve dişi ile merdiven köşesi arasında dudağı kaldı. Dişini kontrol ettiğimizde herhangi bir problem göremedik. (Sallantı veya kırık) Fakat zaman geçtikçe diş değişik renge dönüşmeye başladı. Kısacası oğlum 4 yaşında ve o dişi kurtarmak istiyoruz, çocuklarda kanal tedavisi nasıl olur ve tahmini ücretleri ne kadardır. Teşekkürler, İYİ ÇALIŞMALAR...

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Duygu İnci
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Selam... Öncelikle geçmış olsun.. Travma tarihinin bilinmesi yanisira, díş ve çevresínden bir film alınmasi özellikle önem taşiyor bu típ travmalarda.. Renk değíşimi hizla gelìştiyse kök kiriği olup olmadiği ayirdedilmeli... Eğer sadece damar sinir paketi zedelenmesi yada pulpa( diş özü) dejenerasyonu varsa kanal tedavisi ile dişin düşme zamanina kadar hizmet etmesi sağlanir rahatlikla... Mevcut díş en iyi yer tutucudur ki bu nedenle mutlaka kurtarma yoluna gídilmelidir. Kanal tedavisi çocuklarda doğru yaklaşimla komplike olmadan yapilabilen bir tedavidir. Fiyati *** *** ** lira civarindadir nerede ve kime ne kadara yaptirirsaniz yaptirin herşeyden önemli olanin çocuğunuzun psikolojisi olduğunu düşünerek yaklaşim belirlemenizi öneriyorum. Saygi ve sevgilerimle Dr Dt Duygu Inci.

19 Temmuz 2011 00:57