AK
Soru Sahibi
14 Aralık 2019 03:17

Diş kisti lezyonu tedavisi

Hocam merhaba. Bana ön dört dişin kökünde kist olduğu söylendi bir doktor apikal rezesyon önerdi bir başka doktor da ilaçla kurutma işlemi. Eski kaplamalarım çıkarıldı ve kurutma işlemi kanal tedavisine başladım. Doktorum bu sürecin 2-3 hafta olacağını söyledi. Benim sorum şu bu süreçte geçici diş takmak gerekiyor mu? Ben istemedim doktorumda 3 gümde bir çıkarıp tedavi edeceğimiz için gerek yok bence dedi. Ama istediğim zaman takacak. Sizce ne yapmam gerek

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Dt. Duygu İnci
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Selamlar.. öncelikle geçmiş olsun. Tedavi süreci uzun olabileceği için estetik anlamda sizin için kaygı oluşturuyorsa tedavi bölgesinde geçici diş yapımı önerilebilir. Ancak dudak mesafesi yeterliyse ve estetik sorun görülmüyorsa, geçici yapımı gözardı edilebilir. Dişlerin sağlığına ve tedavisine iyiliği anlamında geçicilerin etkisi yoktur. Dişlerin kanal girişleri geçici dolgu ile kapatılarak açık kalabilir. Tez şifalar ve sağlıklı günler diliyorum..

16 Aralık 2019 01:38
AK
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim hocam çok sağolun zaman ayırıp yazdığınız için ?

16 Aralık 2019 02:52
Dr. Dt. Duygu İnci
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Mutlu, sağlıklı bir yıl diliyorum..?

1 Ocak 2020 15:01