DE
Soru Sahibi
7 Şubat 2011 21:05

hocam iyi akşamlar,37 yaşımdayım yaklaşık 20 sene amatör kümede futbol oyna

hocam iyi akşamlar,37 yaşımdayım yaklaşık 20 sene amatör kümede futbol oynadım daha önce hiç kasık sakatlığıyla karşılaşmamıştım ama geçtiğimiz sene nisan ayında futbol oynarken sağ kasığımda hareket kısıtlanması olmaya başladı fazla önemsemedim ama gittikçe ilerledi bir ay sonra mayıs ayında sağ ayağımla kuvvetli bir şekilde şut attığım anda kasık bölgemden kıtırt diye bir ses geldi ve büyük bir acıyla yığıldım.ertesi gün şişlikle beraber baldırım dahil morarma oldu ve hala düzelmedi??

1 cevap
Cevaplar (1)

Kasık bölgesindeki içe çekici (addüktör) kaslarda yırtılma olmuştur. Kapsamlı bir tedavi almanız gerekir. Bu bölgede sorun genellikle sık olarak gözükmez. Ancak olduktan sonra, özellikle uzun süreli sorunlar (kronik) tedaviye dirençlidir ve tedavi uzun sürer. Son dönemde PRP ve ozon enjeksiyonları ile iyi sonuçlar vermektedir. Tedaviye genel olarak; egzersiz, izokinetik egzersiz, elektroterapi ile başlanır. Tedavinin seyrine göre ilave tedavi modaliteleri eklenir.

11 Şubat 2011 22:31