30 Ekim 2018 17:38

Çocuk psikolojisi ve eğitimi

Merhaba hocam.iyi Günler ben kardeşim için size sormak istiyorum 5 yaşında kız çocuğu çok hareketli hiç sözümüzü dinlemiyor küfür de kullanıyor anaokulunda öğretmeni arkadaşlarına Karşı çok saldırgan olduğunu söyledi ne yapmamız gerekiyor bu konunun uzmanı olarak bize yardımcı olmanızı yönlendirmenizi rica ediyorum şimdiden teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili İpek Pınar öncelikle kardeşin ile bu kadar ilgilenmen çok güzel. Kardeşin hem evde hem okulda bu davranışları gösteriyorsa mutlaka bir uzman tarafından değerlendirilmeli. Sadece evde sıkıntı olsaydı sınır koyma ile ilgili bir sorun olabilir diyebilirdim fakat kreşte de davranışlarında problem olduğu için altında yatan neden mutlaka araştırılmalı. Kardeşinde Dikkat dağınıklığı Hiperaktivite bozukluğu olabilir. Bahsettiğin sıkıntılara dayanarak söylüyorum. Kardeşinin yaşı dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğu tanısı konabilmesi için uygun bir yaş, Bunun dışında sana önerebileceğim televizyon izliyor mu? cep telefonu PC oyunları gibi aktiviteleri var mı? Şayet varsa zaman olarak bunlar günde toplam 30 dakikayı geçmemeli. İzlediği çizgi filmler trt çocuk dışında olmasın. Önerebileceğim kitap: çocuğunuza sinir koyma yazarı robert j. mackenzie Saygılarımla Özlem Tanış

1 Kasım 2018 21:40