Prof. Dr. Yüksel TOTAN, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1992 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 1996 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık eğitimi sonrasında pek çok kurumda görev yapmış olan Prof. Dr. Yüksel TOTAN, mesleki çalışmalarına şu anda Turgut Özal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesi'nde Göz Hastalıkları Profesörü olarak devam etmektedir.

İletişim Numarası0 (850) 811 61 79
Randevu Al

  Randevu Takvimi

  Son Cevapladığı Sorular

  • Papil ödem

   Öncelikle iyi günler hocam, babamın sol gözünde yarı görme kaybı ile başlayan daha sonra geçip yerini bulanıklığa çeviren bir durum oluştu. hastaneye gittiğimizde papil ödem olduğunu ve beyin tomografisi çekilmesi gerektiğini söylediler, fakat beyin tomografisinde bir şey olmadığı için araştırma has... devamı

   Doktor Cevabı:
   Prof. Dr. Yüksel TOTAN

   Prof. Dr. Yüksel TOTAN

   Görme kaybı varsa görme sinirinin göz içindeki kısmın kılcal damar beslenmesinde sorun olmuş demektir. buna neden olabilecek diyabet, hipertansiyon gibi birçok damarsal hastalığın araştırılması diğer gözün korunması için ve nedenin ortaya çıkarılması için faydalıdır. hastanın bu durumu vakit kaybetm... Cevabı gör

  • Kon distrofi

   Hocam kon distrofi tedavisi icin halen bir ilerleme yok mu acaba? gorme kaybım ilerliyor en azindan durdurulmasi mumkun mu?

   Doktor Cevabı:
   Prof. Dr. Yüksel TOTAN

   Prof. Dr. Yüksel TOTAN

   Kök hücre ve gen tedavileri çalışmaları hızla devam etmektedir. yakın bir gelecekte bu ve benzeri genetic retina patolojileri için umut olabileceğine inanıyoruz.

  ?

  Soru sorun

  Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

  SORU SOR

  Hakkında Yorum Yapın

  Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
  .