si
Soru Sahibi
20 Şubat 2015 22:35

uterusun sağa deviye olması

Merhaba doktor hanım uterusun sağa deviye olması normal midir? Saga deviye olması ne demektir?İlerde oluşacak gebeliği olumsuz etkiler mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Rahminizin sağa doğru deviye olması doğal olabileceği gibi patolojik de olabilir, daha önce geçirmiş olduğunuz batın ameliyatları veya tüplerin enfeksiyonu veya endometriosis gibi sebeplerden oluşan yapışıklıktan ötürü rahim sağa dönük olabilir. Eğer HSG filminizde tüpleriniz ve rahminiz açık ise, ilacın geçisinde soru yaşanmadıysa bebek sahibi olmanızı etkilemeyecektir, endişe etmeyiniz.

24 Şubat 2015 14:11