KB
Soru Sahibi
6 Eylül 2010 15:33

LHRH UYARI TESTİ NEDİR,NASIL YAPILIR,YAN ETKİSİ VARMIDIR 8 YAŞINDAKİ KIZIM

LHRH UYARI TESTİ NEDİR,NASIL YAPILIR,YAN ETKİSİ VARMIDIR 8 YAŞINDAKİ KIZIM İÇİN İSTENDİ ERKEN ERGENLİK İÇİN

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mehmet Keskin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Erken veya gecikmiş ergenlik tanısı konulması gereğinde bu test yapılır. İacın damardan verilmesini takiben belirli dakikalarda kan örneği alınır, yan etkisi yoktur.

7 Eylül 2010 02:00