YB
Soru Sahibi
7 Ağustos 2013 14:00

"klinik korelasyonu önerilir" ne demektir?

Sayın hocam Prostat 2007 de 90 cc idi. *** *** ** biopsi temiz çıkmıştı. *** *** ** de tiroid bezinin tamamını aldırdım. Sol gland 6x7 cm. nodül patoloji de 'Papillon karsinom (onkositik ve foliküler tür) Tiroid kapsülüne invazyon, lenfovasküler invazyon görülmemiştir.' çıktı. *** *** ** ultrasonda'... Mesane normaldir. Prostat 105 cc ile artmış heterojen,düzensiz sınırlı periferik nodularite gösteren görünümdedir Mesane tabanına indentedir.klinik korelasyonu önerilir' diyor. 'klinik korelasyonu önerilir' ne demektir? Saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Güven Aslan
Üroloji , Üroonkoloji

yani prostata ait şikayet var mı, buyük hacimde olmasının hastaya yansıyan bulgusu var mı.

12 Ağustos 2013 14:03