TE
Soru Sahibi
11 Eylül 2017 13:33

Derin Nefes Alıp Verdiğimde Göğüs kafesinden gelen küt sesi

Hocam merhabalar. Yaklaşık iki aydır yan yatıp derin nefes alıp verdiğimde göğsümden küt diye ses geliyor sanki kaburga içinde kemik sıkışıyor sonra küt diye yerine oturuyor gibi oluyor. Doktora gidip henüz film çektirmedim. Biraz da korkuyorum açıkçası. Düşme çarpma ağrı sızı yok ama göğüs kafesimdeki eklemler yerine oturuyor gibi ses geliyor çıtlama gibi değil daha tok bir ses. Yardımcı olursanız sevinirim.

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Levent Kart
Göğüs Hastalıkları , Yoğun Bakım (Göğüs Hastalıkları ve Yoğun Bakım )

merhaba eğer darbe yoksa öksürük hapşırık nedniyle zorlanma olmuş olabilir bir akciğer grafisi çekilip muayene olmanzıı öneririm ağrı yoksa çok önemli olduğunu düşünmüyorum geçmiş olsun

12 Eylül 2017 13:45
TE
Soru Sahibi

normal zamanda herhangi bir ağrı yapmıyor hocam. fakat bazen kalkarken ufaktan göğüs kemiğim oynuyor gibi oluyor. uzanıp derin nefes alıp verdiğimde de (sadece yan yattığım zaman) daha baskın bir şekilde sanki göğsüm sıkışıp küt diye kemik yerine oturuyor gibi oluyor. teşekkürler.

12 Eylül 2017 14:41
Prof. Dr. Levent Kart
Göğüs Hastalıkları , Yoğun Bakım (Göğüs Hastalıkları ve Yoğun Bakım )

akciğer grf görmeden net bilgi veremem

12 Eylül 2017 14:46
TE
Soru Sahibi

hocam bazen kalkarken de oluyor sanki orda kemik gevşemiş belli hareketleri yaptığımda tık ediyor ve yerine oturuyor gibi oluyor. kötü bir hastalık belirtisi olabilir mi?

23 Eylül 2017 14:27
Prof. Dr. Levent Kart
Göğüs Hastalıkları , Yoğun Bakım (Göğüs Hastalıkları ve Yoğun Bakım )

zannetmiyorum bir akciğer grafisi çekip kontrol etmekte fayda var

26 Eylül 2017 09:59