!S
Soru Sahibi
24 Kasım 2016 15:49

Beynimde tümör mü var

Merhaba Aycan hanım. Ben 25 yaşında bir bayanım. Benim çok sık baş ağrılarım oluyor. Bir başladı mı gün sonuna kadar devam ediyor. Bazen başımı sağ ve sola çevirdikte beynimin içinde sağ ve sol kulaklarımın üzerinde içeriden bir şey yırtılırmış gibi ses duyuyorum. Ayrıca sol gözümde bir kaç yıldır büyüme fark ediyorum, ancak sol kaşımda da bir yukarıya kalkma var. Dudaklarımda hafif yamukluk var. Yüzümde asimetrilik var galiba. Bir de geceleri bacaklarımda bir rahatsızlık oluyor. Bacaklarımı hareket ettirme, yukarı kaldırma ihtiyacı duyuyorum, ayağımın altında yanma, iğnelenmeler oluyor. Bunu yaptığımda bir nebze rahatlıyorum, dizlerimi çok kıkırdatıyorum. Nette bununla ilgili araştırma yaptım, galiba huzursuz bacak sendromunun elametleridir, ama emin olamıyorum. Son bir kaç aydır kollarımda bir uyuşma oluyor. Dirsek ve çevresini ovalama ihtiyacı duyuyorum. Baş dönmesi ve mide bulantısı gibi belirtilerim hiç yok. Acaba beyin tümörü mü var bende?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Aycan Aydoğmuş
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Şiddetli baş ağrılarınız migren açısından mutlaka değerlendirilmelidir. Yüzünüzdeki asimetri ve öykünüz açısından ayrıntılı nörolojik muayene gerekir. Gerekli olduğu taktirde beyin görüntüleme yapılabilir (Kranial MR, anjio, EEG gibi).

25 Kasım 2016 12:30