Prof. Dr. Mehmet Turgut, Samsun, Dahiliye - İç Hastalıkları

Prof. Dr. Mehmet Turgut

Dahiliye - İç Hastalıkları, Hematoloji - Samsun

Hematolojik Kanserler, İdrarda Kan Görülmesi (Hematüri), Orak Hücreli Anemi

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Doktorun Adresi (2)

Yeni Mahalle Vatan Cadde N0:14 Kat 1 Atakum/Samsun  Atakum, Samsun

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı  Atakum, Samsun
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Mehmet Turgut Hakkında

Mehmet Turgut Kimdir?

Prof. Dr. Mehmet Turgut, Dahiliye - İç Hastalıkları ve Hematoloji alanlarında faaliyet göstermektedir. ve Hematoloji Mehmet Turgut, kariyerine hangi hastanede devam ediyor ve iletişim bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
Diploma aldığı kurum
 • ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Hematolojik Kanserler
 • İdrarda Kan Görülmesi (Hematüri)
 • Orak Hücreli Anemi
 • Kanamanın Uzun Sürmesi
 • Trombositopeni (Kan Pulcuğu Azalması)
Tedaviler
 • Kemik iliği transplantasyonu(periferik hematopoiet
 • Platelet sitaferezi(hemaferezis)
 • Plazmaferez(hemaferezis)
 • Pdc-e2 antijen(antimitokondiyal antikor)
 • Splenektomi

Doktor Yorumları

Değerlendir
2 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

er..

Merhabalar. Düzenli olarak kan testlerimi yaptırdığım Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet TURGUT'a buradan selamlarımı ve teşekkürlerimi göndermek istiyorum. Çok ilgili ve tecrübeli bir hematoloji uzmanıdır kesinlikle. Bu alan doktorları zaten ülkemizde çok fazla değil ve bu hematoloji alanında iyi bir doktor bulmak da zor olabiliyor bazen. Ne şanslıyız ki Samsun'da böylesine iyi bir doktor var bu alanda. Tecrübesi ve bilgileriyle testlerden önce ve sonuçlardan sonra sizi her konuda bilgi sahibi yapar ve rahatlatır. Hastayla ilgisi gerçekten çok çok iyidir. Samsun'da hematoloji uzmanı arayan, hematoloji doktoru arayışında olan herkese öneririm. Herkese iyi günler. 24-07-2017

seyin..

Yaptırdığım kan tahlili sonuçlarında kan değerlerim düşük çıkınca doktor bana hematoloji doktoruna görünmem gerektiğini söyledi. Bunun sebebi de kan nakline gerek olup olmayacağını hematoloji doktorlarının yaptığı muayene sonucunda söylemesiymiş. Ben de hematolojinin bile henüz daha ne olduğunu bilmeden başladım internetten araştırma yapmaya ve yaptığım araştırmalarda karşıma çıkan hematoloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet TURGUT'tan hemen bir randevu aldım. Randevu almamın sebebi kendisinin hem tecrübeli hem de bir profesör oluşuydu. Çünkü bu alanda iyi bir doktor bulmak istiyordum ve iyi ki de karşıma çıkmış kendisi. Gittiğim ilk muayenede yaptığı tahlille birlikte kan değerlerimin düşük olduğunu fakat bunun yükselebileceğini söyledi. Dolayısıyla hemen kan nakli gibi bir duruma girişmenin yanlış olduğunu biraz beklemek gerektiğini belirtti ve dediği gibi de oldu. Çok kısa bir sürede tekrar kendisine muayene için gittiğimde kan değerlerim bu sefer iyi çıkmıştı normal görünüyordu her şey ve kan nakline falan da gerek kalmadı. Gerçekten mükemmel bir hematoloji doktorudur. Böyle ilgili ve tecrübeli bilgili doktorlara ihtiyacımız var. 26-07-2016

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Mehmet Turgut tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Kanın koyu olması

  Sigara ya da alkol kullanmıyorum, su tüketimim ise günde ortalama 2-2,5 litre aralığında. 1.70 boyundayım ve 67 kiloyum. doktor tahlillerim doğrultusunda her hangi kritik bir durumun olmadığını ama kanımın koyu olduğunu söyleyerek bazen kan vermemi istedi. kan vermenin bu soruna bir faydası olur mu?

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Mehmet Turgut

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kabizlik sikayeti

  Merhaba 32 yasindayim buyuk abdestime 4_5 gunde bir yapiyorum bu sure uzayadabiliyor. acaba neler yapabilirim . tesekkur ederim.

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Mehmet Turgut

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.