Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz , İstanbul, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Nörolojisi - İstanbul

Motor Mental Retardasyon, Sara (Epilepsi) Hastalığı, Ateşli Havale (Febril Konvülziyon)

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Adres (2)

Atatürk Mah. Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7 - 1A Blok No: 4 ****  Ataşehir, İstanbul
PNP Psikonöropedia Eğitim ve Danışmanlık

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
  Maltepe, İstanbul
Maltepe Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Nörolojisi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Hakkında

Engin Deniz Kimdir?

Uzm. Dr. Engin DENİZ, lise öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji'nde bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve Nöroloji Uzmanı olmuştur. Daha sonra, İstanbul  Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Çocuk Nörolojisi Bölümü'nden Çocuk Nörolojisi yan dal uzmanlığını almıştır. Bu eğitimlerinin yanı sıra Marmara Üniversitesi  Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Nörolojik Bilimler Enstitüsü'nde "Elektrodiagnostik Nöroloji" lisansüstü eğitimini de tamamlamıştır.

1991-1992 ve 1995-1996 yılları arasında Devlet, Asker ve SSK hastanelerinde Nöroloji Uzmanı olarak görev yapmış olan Uzm. Dr. Engin DENİZ, 1996-2015 yılları arasında Metin Sabancı Spastik Çocuklar Merkezi'nde, 2004-2015 yılları arasında çifte görevlendirme ile eş zamanlı olarak Zeynep Kamil Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitimi ve Araştırma Hastanesi'nde Çocuk Nörolojisi ve Nöroloji uzmanı olarak çalışmıştır.

Ayrıca 1992-1995 yılları arasında uluslararası ilaç şirketlerinde (Bayer, Eli-Lily ve BMS) yönetici olarak idari görev de yapmış olan Uzm. Dr. Engin DENİZ, 1996-1999 yılları arasında Kızılay Adatepe ve Özel Marmara Hastanelerinde, 1999-2005 yılları arasında Acıbadem Hastanesi'nde konsültan hekim olarak ve EEG-EMG laboratuarı kurucusu ve sorumlusu olarak görev yapmıştır. 2002-2007 yılları arasında Kartal TANDEM Özel  Nörofizyoloji Laboratuarını kurmuş ve çalıştırmıştır.

2016 yılından beri mesleki çalışmalarına Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde devam etmekte olan Uzm. Dr. Engin DENİZ, Serebral Palsi, Epilepsi, Nöromuskuler Hastalıklar, Nörorehabilitasyon, Nörofizyoloji (EEG,EMG), Nöronal Plastisite, Nörogelişimsel bozukluklar, Riskli bebekler, Otistik spektrum bozuklukları konularında uzmandır. Ayrıca kendisi, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca bilmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 11 1996

Tecrübe: 19 yıl 2 ay

Yabancı Diller

 • İngilizce
 • Almanca
 • Fransızca

Deneyimler

 • Zeynep Kamil Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
  12 2004 - 01 2016
 • Metin Sabancı Spastik Çocuklar Merkezi
  11 1996 - 12 2015
 • Acıbadem Kadıköy Hastanesi
  05 1999 - 05 2006
 • Kadıköy ve Ataşehir Şifa Hastaneleri
  06 2006 - 03 2009

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Bebek oturması

  Hocam merhaba. 9 aya yeni giren bir oğlum var. oğlum 37 haftalık olarak 2540 gr doğdu. oğlum sürünüyor ve yan yan yuvarlanıyor. ancak oturmuyor. hemen sağa sola düşüyor. kendi doktorumuz 1 ay sonra oturmazsa nöroloğa gidin dedi. siz ne düşünüyorsunuz? ne yapmalıyız? saygılarımla

  Doktor Cevabı:

  Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • 10 aylik bebeğimde gözlerini yukari kaydirma ve donma

  Hocam merhabalar 10 aylik bir oglum var ve bir aydir yukari doğru kaydiriyor ve o an bir anlik donmuş gibi oluyor yürüme emekleme ve oturma yok kucağa gel dediğimizde elimize bakiyo sadece eşim telefondan biraz fazla video izletti bunun bir etkisi olabilir mi motor bozukluğu gibi... eeg normal, amin... devamı

  Doktor Cevabı:

  Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz kimdir , telefon numarası nedir?

Dr. Öğr. Üyesi E Deniz ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz için nasıl randevu alabilirim?

Dr. Öğr. Üyesi E Deniz şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz PNP Psikonöropedia Eğitim ve Danışmanlık Maltepe Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Nörolojisi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, ,Çocuk Nörolojisi uzmanıdır. Riskli bebek takibi, Gelişimsel bozuklukların erken tanısı, Aile ve Çocuk Danışmanlığı, Çocukta gelişimi izleme, Prematürite, Ergen hastalıkları alanlarında hizmet veriyor ve Motor Mental Retardasyon, Sara (Epilepsi) Hastalığı, Ateşli Havale (Febril Konvülziyon), Baş Ağrıları, Bayılma hastalıkları konusunda çalışıyor.

Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz için muayene ücreti nedir?

Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?

Dr. Öğr. Üyesi E Deniz ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Engin Deniz hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Dr. Öğr. Üyesi E Deniz hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.