Op. Dr.

Yasemin Yıldız

Kadın Hastalıkları ve Doğum - Ankara

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Cinsel İşlev Bozukluğu, Vajinismus, Ağrılı Cinsel İlişki (Disparoni), Vajinismus tedavi, İlk gece korkusu tedavisi, Vajinoplasti (vajina daraltma)... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

129 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

2 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • İliskimde kan gelmesi

  Merhaba... benim her iliskimde az az kan geliyor. normal midir? sag yumurtaligimda kist cikti bununla alakasi olabilirmi

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Yasemin Yıldız

  Op. Dr. Yasemin Yıldız

  Merhaba, kist ile ilgisi yok mutlaka jinekolojik muayene olmalısınız.

 • Ağrılı ilişki

  Merhaba hocam ben 3 yıllık evliyim 10 ay önce 21 haftalık ikiz bebeklerimi erken doğumdan dolayı kaybettim.. eşimle çok fazla ilişkide bulanamıyorum özz 1 ay önce yaşadığım kaybımdan sonra bende daha fazla cinsel isteksizlik oldu malesef münasebetlerim eşime karşı gebelik olsun diye ve bu yüzden de... devamı

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Yasemin Yıldız

  Op. Dr. Yasemin Yıldız

  Merhaba, öncelikle bir jinekolojik muayene olmanızda fayda var, eğer tıbbi sorun yok ise cinsel terapi sizin için uygun olacaktır , sevgilerimle

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında

Yasemin Yıldız Kimdir?

Op. Dr. Yasemin YILDIZ, 1973 yılında İstanbul'da doğmuştur. Lisans öncesi eğitimini Şanlıurfa’da tamamlamıştır. Lisans eğitimine başlamış olduğu Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 1997 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 2000 yılında Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ihtisas eğitimine başlamıştır ve 2004  yılında eğitimini tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Normal Doğum ve Sezaryen, Tüp bebek, Jinekolojikhastalıklar ve cerrahisi ile ilgili bölümlerde uzman doktor olarak görev yapmıştır.

2008 yılında Holistik Cinsel Terapi eğitimini tamamlamasının ardından 2008 yılından beri spesifik olarak Vajinismus tedavisi ile ilgilenmekte ve bu alanda teorik ve pratik alanda çalışmalarını sürdürmektedir.

2010 yılında Doğal Doğuma Hazırlık eğitimciliği sürecini tamamlamış olan Op. Dr. Yasemin YILDIZ, Prenatal psikoloji (Anne karnındaki bebeğin psikolojisi) ve hamilelik sürecinin bebeğe etkileri üzerinde çalışmalarına devam etmekle birlikte hamileler için "doğal doğuma hazırlık" eğitimleri vermektedir.

Op. Dr. Yasemin YILDIZ, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) genel başkan yardımcısıdır. 

Vajinismus konusunda detaylı bilgiler içeren "Mühürlü Beden"  ve " Ebeveyn Mirası"  kitaplarının yazarıdır.

Holistik Cinsel Terapi Eğitimi, Hipnoz ve Hipnoterapi Eğitimi, Prof. Dr.Vamık Volkan ile Dinamik Psikoterapi Eğitimi, Prof. Dr. Gerald Weeks ile Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi, CİSED Dinamik Yönelimli Psikoterapi Eğitimi, Doğuma Hazırlık Lamaze Eğitimi (İstanbul Doğum Akademisi) ve Janet Balaskas ile Aktif Doğum eğitimi katılmış olduğu seminer ve workshoplardan bazılarıdır.

Dr. Ditza Katz 'ın Private Pain (Vaginismus), Dr.Gerald Weeks'in Systemic Sex Therapy ve Dr.Gowri Motha'nın Gentle Birth Method adlı kitaplarını türkçeye çevirmiş olan Op. Dr. YILDIZ, iyi derecede ingilizce bilgisine sahiptir. Şu anda Çankaya'da bulunan özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.

Diploma aldığı kurum

 • GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ANKARA DR. ZEKAI TAHIR BURAK KADIN SAGLIGI

İletişim bilgileri


 • Op. Dr. Yasemin YILDIZ Muayenehanesi
  AdresBüyükelçi Sok. No: 12/11 Kavaklıdere  Çankaya, Ankara  Haritayı gör  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Op. Dr. Yasemin Yıldız tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.