Uzm. Dr.

F. Mükerrem GÜVEN

Psikiyatri - Antalya

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Alkol ve Madde Bağımlılığı, Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite, Alkol Bağımlılığı, Cümle tamamlama testi, Tematik algı testi (tat), Aile danışmanlığı... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

106 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Unutkanlık

  Merhaba hocam kısa bir sorum olucaktı birisine bir şey anlatmaya başladığım zaman konunun bir kısmını anlattım mi anlatmadim mi emin olamıyorum sizce bu ilerde alzhamira sebep olabilirmi birde karar verme güçlüğü var yaşım daha 21

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. F. Mükerrem Güven

  Uzm. Dr. F. Mükerrem Güven

  Merhaba emin olamama ile bunamaarasında bir ilişki kurmak mümkün değil. emin olamama, kararsızlık ayrıntıcı düşünceler obsesif kişilik ve takıntı bozukluğunun belirtilerinden biri olabilmektedir.

 • Kalabalik ve sesli ortam

  Mrb.tiyatro sinema ve dugunlere gidemiyorum nefesim daraliyor gucsuzlesiyorum.yemek yerken yutkunamiyom sebebi ne olabilir? vucudum hissizlesiyor? karincalama ve yuzde uyusma olusuyor disarda birkac saatten fazla kalamiyorum hemen eve gitmek istiyorum? yasim 30

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. F. Mükerrem Güven

  Uzm. Dr. F. Mükerrem Güven

  Merhaba, sosyal kaygılarınızın uygun şekilde değerlendirilebilmesi önemli. ulaşmanız mümkün ise bir ruh sağlığı merkezine başvurmanızı şiddetle öneririm.

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında

F. Mükerrem GÜVEN Kimdir?

Uzm. Dr. Mükerrem Güven, lise öğrenimini 1980 ile 1983 yılları arasında Çorum Lisesi'nde tamamladı. Tıp eğitimine 1983 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladı ve 1986 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne yatay geçiş yaparak 1989 yılında mezun oldu. Psikiyatri ihtisasına 1983 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladı ve 1998 yılında “Şizofrenide ilaç tedavilerinin etki ve yan etkilerinin hastanın yaşam kalitesi üzerine etkileri” başlıklı tezi ile tamamladı.

Uzm. Dr. Mükerrem Güven, 2011 ile 2013 yılları arasında Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği Denetleme Kurulu üyeliği yaptı ve o yıldan itibaren dernek bünyesinde psikoterapi eğitimi vermeye devam etti. Ayrıca 2013 ile 2014 yılları arasında Türkiye Psikiyatri Derneği, Antalya Şubesi Başkanlığı da yaptı. Kendisi 2011 yılı itibariyle iki dönemdir bilimsel toplantı sekreterliğini sürdürmektedir.

Uzm. Dr. Mükerrem Güven'in çok sayıda bilimsel makalesi, uluslararası ve ulusal kongrelerde sunulmuş bildirileri bulunmaktadır. Dr. Güven'in özel ilgi alanları arasında tasavvuf ve görsel sanatlar bulunmaktadır.

Uzm. Dr. Mükerrem Güven, yaşam düsturunu Y. Emre'den alır: "Sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz".

Diploma aldığı kurum

 • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • AKDENIZ ÜNIVERSITESI

İletişim bilgileri


Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. F. Mükerrem GÜVEN tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR

Yayınladığı Makaleler.