Dyt.

Şenol Yıldız

Diyetisyen - Eskişehir

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Kilo Problemleri, Doğum Sonrası Ve Emzikli Beslenmesi, Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Diyabet diyeti, Karbonhidrat sayımı... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

54 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

2 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Hipoglisemi

  Merhaba bana bir hafta önce yapılan şeker yüklemesinde açlık 90 1. saatte 74 2. saatte 79 olarak çıktı. doktorum diyet yapmamı önerdi fakat ben diyeti uyguladığım az ve sık yediğim halde ataklarım devam ediyor.bu durumda ne yapmalıyım

  Doktor Cevabı:
  Dyt. Şenol Yıldız

  Dyt. Şenol Yıldız

  Merhaba, hipoglisemi; obeziteye bağlı hiperinsülinemi, kortizol düşüklüğü (böbrek üstü bezinin az çalışması), hipotiroidi, insülinoma veya pankreas iltihabına bağlı olarak gelişebilir. hipogliseminin hangi sebepten kaynaklandığı hekim tarafından tespit edildikten sonra beslenme tedavisinin diyet uzm... Cevabı gör

 • Kilo vermem durdu

  Doğum sonrası 85kilo dan 60 kadar düştüm ama boyum 1.50oldugu için hala vermem gereken10kilo var ve ben veremiyorum artık nasıl verebilirim yardımcı olur musunuz

  Doktor Cevabı:
  Dyt. Şenol Yıldız

  Dyt. Şenol Yıldız

  Merhaba tülay hanım, sizi tebrik ederim zira ii. derece obez grubunda iken kendi çabalarınızla toplu (pre-obez) grubuna kadar düşmüşsünüz. ağırlık hedefi ve beklentilerinize yönelik tıbbi beslenme tedavisi için ücretsiz olarak randevu alabilirsiniz.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Şenol Yıldız Kimdir?

Şenol YILDIZ, 2010 yılında Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ne başladı. Eğitim ve öğretim yaşamı boyunca aldığı kaliteli eğitim, kurum ve hastane staj deneyimleri ve iş tecrübeleriyle “klinik ve poliklinik” çalışmalarının yanında “işin temeli” olarak gördüğü toplu beslenme sistemlerinde kişisel gelişim sağlayarak profesyonelleşmeyi hedefledi.

2013 yılında, Keçiören Şevkat 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi‘nde toplum beslenmesi ve epidemiyoloji alan çalışmalarını yürüttü. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi‘nde Yetişkin Hastalıklarında Tıbbi Beslenme Tedavileri alan çalışmasını yürüttü. Burada, İç Hastalıkları, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Nefroloji, Onkoloji, Nöroloji, Geriatri, İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları,  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Bevliye, Romatoloji, İntaniye, Nöroşirurji, Dermatoloji, Göğüs Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Algoloji ve Yoğun Bakım Ünitesi’nde çalıştı.

Yine aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Çocuk Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde  Pediatrik Hastalıklarda Tıbbi Beslenme Tedavileri çalışmasını tamamladı.

2014 yılının başında, Sağlık Bakanlığı Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Araştırma ve Doğum Hastanesi’nde Toplu Beslenme Sistemleri alanında çalışmalar yürüttü. Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı‘nda Toplu Beslenme Sistemleri stajı yaptı. Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi‘nde Yetişkin Hastalıklarında Tıbbi Beslenme Tedavileri alan çalışmalarını yürüttü. Ayrıca gönüllü olarak Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Pediatrik Hastalıklarda Tıbbi Beslenme Tedavileri stajları yaptı.

Toplu Beslenme Sistemlerinde Çalışan Personeller İçin Hijyen Eğitimi, Toplu Beslenme Sistemlerinde İSO 22000 Uygulamaları, Toplu Beslenme Sistemlerinde Uygulanan Pişirme Yöntemleri, Protein Malabsorbsiyonları, Karbonhidratlar, Enerji Metabolizması, Dermatolojik Hastalıklarında Beslenme, Geriatrik Hastalarda Görülen Vitamin Eksiklikleri, 0 – 3 Yaş Bebek ve Çocuk Beslenmesi, Kaşık Mamaları, Ekinezya Bitkisi ve Beslenme, Küçük Bir Mola: Çay ve Kahve, Kinoa ve Beslenme gibi konularda seminer ve sunumlar hazırlamıştır.

Klinik Nutrüsyon, Sporcu Beslenmesi, Toksik Hepatit, Pediatrik Epilepsi Hastasına Diyetsel Yaklaşım konularında da olgu takdimi yapmıştır.

2014 yılında, “Genç Erişkin Üniversite Öğrencilerinde Akademik Stres ve Şeker Tüketimi ile Yeme Davranış Bozuklukları İlişkisi” üzerine lisans tezi hazırlayarak, Türkiye’de bu konuda araştırılan ilk ve tek çalışma niteliğindeki bu çalışmasıyla % 100 tam puan alarak Ankara Üniversitesi’nden mezun oldu.

2014 yılında sektörün öncü besin takviye şirketlerinden birinin Bursa bölgesinde ürün ve diyet uzmanı olarak görev aldı. Halkı vitaminler, balık yağları, sporcu destek ürünleri ve besin destekleri konularında bilgilendirdi. Dönem dönem vücut analizi yaparak, halka sağlıklı beslenme tüyoları vermiştir.

Eğitim ve öğretimin yaşam boyu sürmesi gerektiğine inanan Şenol Yıldız, aynı yıl Anadolu Üniversitesi‘nde Sağlık Kurumları İşletmeciği bölümüne başladı.

2015 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi‘nde diyetisyen olarak çalışmaya başladı. Halkın yoğun ilgi ve talebiyle karşılaşan Şenol Yıldız 1000’den fazla hasta ve danışanla birebir danışmanlık hizmeti yürütmüştür.

Her sporcunun farklı antropometriye, beslenme anamnezine ve yaptığı spora uygun olarak beslenmesinin gerekliliğine inanan bir profesyonel olarak sporcu beslenme danışmanlığı yaptı.

Nefrolojik hastalıklarda beslenmenin, hastanın yaşam kalitesini ne denli iyileştirdiğini yerinde görmüş bir diyetisyen olarak diyaliz polikliniklerinde çalışmalar yürüterek firmanın hedef, strateji ve isteklerine uygun hizmeti vererek, beslenme ve sağlık alanında pratik ve analitik çözümler üretti.

2012 yılından bu yana, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yayın yapan ve 6.500’den fazla üyeye ulaşan, Beslenme & Diyet Arşivi Grubu’nu “Sağlıkla: Beslenme ve Diyet” teması ile oluşturdu ve danışan – öğrenci – mezun diyetisyenler ilk kez tek platformda bir araya getirdi.

2015 yılı boyunca, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde Sağlıklı Beslenme Seminerleri düzenlemiştir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sultandere Eğitim Merkezi’nde farklı tarihlerde Diyabet ve Beslenme, Diyabetliler Mutfakta ve Dengeli Beslen Sağlıklı Yaşa mutfak stüdyolarında geliştirilen tarifler hazırlamış ve eğitim vermiştir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimlerde, farklı tarihlerde psikolog ile birlikte Sağlıklı Beslenme ve Psikoloji Seminerleri vermiştir. Espark Alışveriş Merkezi’nde 6 Haziran 2015 Diyetisyenler Günü dolayısıyla ziyaretçilere vücut analizi yapılarak sağlıklı beslenme önerileri vermiştir.

Ankara’da faaliyet gösteren Formena Kişisel Diyet Yemek Servisi’nde sağlıklı beslenme ve zayıflama menüleri oluşturulup yıllık menü planı hazırlamış yemek tarifeleri geliştirmiştir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, Eskişehir’deki lise öğrencilerine adölesan dönemde sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme seminerleri düzenlenmiştir.

Yaşamın “hiç bitmeyen bir eğitim süreci” olduğuna inanan Şenol Yıldız, 2015 yılında Atatürk Üniversitesi‘nde İş Sağlığı ve Güvenliği bölümüne başlamıştır.

Diyetdoktorum.org’un (http://diyetdoktorum.org) kurucusudur.

2013 – 2015 yılları arasında, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, İSO-9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, İSO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, İSO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, İSO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, İSO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, Stratejik Yönetim, Risk Yönetimi, Entegre Yönetim Sistemi, İSO 9001:2008 İç Tetkikçi, CV Mülakat Teknikleri, Diksiyon, Etkili Beden Dili, Psikolojik Rahatsızlıklar, Madde Bağımlılığı ile Mücadele, Aile Psikolojisi, İşçi ve Çalışma Psikolojisi, Tıbbi İlkyardım, Stres ve Başa Çıkma Yöntemleri, Hijyen Eğitimi, Aşçılık ve Temel Psikoloji eğitimleri almıştır.

2015 yılında Anadolu Üniversitesi’nden Yüksek Onur ve Onur Belgeleri almıştır. Türkiye Psikologlar ve Psikiatristler Derneğinden deBaşarı Belgesi almaya hak kazanmıştır.

TEMA Vakfı, LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı, TDD Türkiye Diyetisyenler Derneği, Türk Kardiyoloji Derneği, Gıda Teknolojisi Derneği, Genç Diyetisyenler (Yönetici), Diyetisyenler Dünyası gibi grup ve örgütlere üyedir. Beslenme ve Diyet Arşivi’nin kurucusudur.

Beslenme ve Diyet Dergisi, DytMag Diyetisyen Magazin Dergisi, Genel Tıp Dergisi, Gıda Hattı Dergisi, Gıda Teknolojisi Derneği Gıda Dergisi, Akademik Gıda Bilimi ve Teknolojisi Dergisi, The Anatolian Journal of Cardiology, Türk Hijyen ve Deneysel Biyoloji Dergisi, Men’s Health, Kariyerim Dergisi, Sağlık Dergisi: Healthcare Magazine ve Psikolojim Dergi ve yayınlarını takip etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

İletişim bilgileri


 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi
  Adresİstiklal Mah. Şair Fuzuli Cad. No:40/5, Odunpazarı/ESKİŞEHİR (Tedaş Karşısı Halkbank Üstü)  Odunpazarı, Eskişehir  Haritayı gör  

  Merkez İmkanları

  • Oyun Odası

Hastalarının Değerlendirmeleri (2)

2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Sumeyye Adiman

Şenol hoca sayesinde kilo vermem başta durmasına raamen şimdi 15,6 kilodan sonra bi 6,7 kilo daha verdim. yağ oranım yüzde olarak FAT % 27.6 Ya düştü. metabolizma hızlanması oldu. ilgisine çok teşekkür ediyoruz. buyuksehir kadın dayanışma derneğine teşekkür ederim.... 29-12-2015

Dyt. Şenol YILDIZ

Dyt. Şenol YILDIZ

- 08.12.2017

Estağfirullah rica ederim, sizin azminiz ile başardık.

Sumeyye Adiman

Senol bey başarılı hitabeti çok düzgün sevecen bi doktor biz çok seviyoruz kendisini 4 aydir beni takip ediyo ilk kontrolde kilo verememiştim beni yönlendirdi ben onun sayesinde tam 15,6 kilo verdim yağ oranım çok azaldı Bütün eskisehir halkına senol beyi oneriyorum 07-12-2015

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Dyt. Şenol Yıldız tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE


.