Uzm. Dyt.

Deniz BERKSOY

Beslenme ve Diyetetik (Diyetisyen) - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Kronik Hastalıklarda Beslenme Tedavisi, Diyet Ürünleri, Zayıflama (Kilo verme) tedavisi, Kilo verme diyetleri, Zayıflama programı, Polikistik over (PCOS) ve infertilitede diyet tedavisi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

11 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Gebelik sekeri hamurisi

  Merhaba 34 haftalik hamileyim sekerim var duzenli olcuyorum doktorun soyledigi siniri hic gecmiyor dikkatte ediyorum yedigime ictigime fakat bazen arada kaciriyorum mesela bugun 1 tane pogaca yedim yanında ayran ictim . 1. saat sekerim 115 2.saat 112 3.saat 92 sekerim yükselmedi fakat ben gened... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY

  Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY

  Merhabalar her gün olmamak şartıyla düşük miktarlarda yediğiniz sürece sorun yok. yanında mutlaka protein tüketmelisiniz. şekerinizi düzenli kontrol etmeniz önemli.

 • Diyabet gebelik sarı leblebi

  Merhaba 32 haftalik hamileyim sekerim var sarı leblebi yiyorum gunde 1 avuc kadar fakat şüpheye düştüm leblebi sekeri yukseltirmi seker hastalarina zararlımi gunde bir avuc yemekde sakınca varmi? sekerim yukseltirmi ?

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY

  Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY

  Merhabalar, tek başına tüketirseniz yükseltebilir. yanında süt, ayran veya kefir gibi protein zengini süt ürünlerinden birini tüketebilirsiniz; o zaman şekeriniz yükselmeyecektir.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Deniz BERKSOY Kimdir?

Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY, lisans öncesi eğitimlerinin ardından Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olarak Diyetisyen unvanı almıştır. 4 yıllık lisans eğitimi süresince İzmir Kent Hastanesi, İzmir Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Uygulama Ve Araştırma Merkezi, Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi, Ankara Dışkapı SSK Çocuk Hastanesi gibi Türkiye'nin önde gelen hastanelerinde stajlar yapmıştır.

2008-2011 yılları arasında Ankara Üniversitesi BESYO Spor Sağlık Bilimleri Anabilim Dalı’nda yüksek lisans derecesini almış ve Uzman Diyetisyen olmuştur. Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca pek çok seminer ve kongreye katılmıştır. 2008 yılında Ankara - İstanbul - İzmir İllerinde Çalışan Sağlık Personeli’nin Obezite Prevelansı’ başlıklı lisans tez araştırması Japonya’nın Yokohama kentinde ‘15. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi’nde - ICD - poster olarak sunulmuştur.

Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY'un, 2011 yılında ‘İzmir ve Ankara İllerinde Yaşayan Kadınların Fiziksel Aktivite Düzeylerini ve Beslenme Alışkanlıklarını Etkileyen Faktörlerin Karşılaştırılması’ başlıklı yüksek lisans tez çalışması Antalya’da ‘1. Uluslararası Fiziksel Aktivite, Beslenme ve Sağlık Kongresi’nde sözel bildiri olarak sunulmuştur.

Üstün Yemekçilik, Base Life Club Spor Merkezi, HDL Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi gibi merkezlerde beslenme eğitimi ve danışmanlık hizmeti vermiş olan Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY, Sky Tv, Yeni Asır Tv, STV, Ege Tv, Star Tv gibi kanallarda beslenme ve obezite konularında haberleri yayınlanmış, Diva, Yeniasır, 9 Eylül, Bugün, Posta, Habertürk, Hürriyet gibi gazete ve dergilerde beslenme ile ilgili çeşitli konularda haber ve yazıları yayınlanmıştır ve yayınlanmaya devam etmektedir.

2012 yılında İzmir - Konak'ta kurduğu Deniz Diyet Danışmanlık Hizmetleri'nde danışanlarına kilo verme, kilo alma, hamilelik ve emziklilik döneminde beslenme, çocukluk ve ergenlik döneminde beslenme, hastalıklarda beslenme, spora özel beslenme vb. hizmet vermeye devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

İletişim bilgileri


 • Deniz Diyet Danışmanlık Merkezi
  AdresDeluxia Suites Barbaros Mah. Mor Menekşe Sokak No:3A Daire:201 Ataşehir  Ataşehir, İstanbul  Haritayı gör  

  Merkez İmkanları

  • Wi-fi
  • Otopark (Ücretsiz)
  • Kredi kartı ile ödeme
  • Nakit

Hastalarının Yorumları (2)

2 Yorum Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

sema doğancı

Deniz Hanım sayesinde kısa zamanda ciddi yağ kaybı sağlayarak istediğimiz sonuca ulaştık. Doğru beslenme programı, sıkı motivasyonu ve güler yüzüyle konusunda gerçekten uzman! Artık ayna karşısında çok daha mutluyum ve bu mutluluğun en büyük mimarı olarak kendisini görüyorum. İyi ki Deniz Hanım'ı seçmişim. 25-11-2015

sema doğancı

Deniz Hanım sayesinde kısa zamanda ciddi yağ kaybı sağlayarak istediğimiz sonuca ulaştık. Doğru beslenme programı, sıkı motivasyonu ve güler yüzüyle konusunda gerçekten uzman! Artık ayna karşısında çok daha mutluyum ve bu mutluluğun en büyük mimarı olarak kendisini görüyorum. İyi ki Deniz Hanım'ı seçmişim. 25-11-2015

2 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.