sk
Soru Sahibi
27 Aralık 2015 13:34

yüzde kızarıklıklsr

Merhabalar Doktor Hanım. Benim sorunum yanaklarımda burnumda ve kulaklarımda(yanaklar mor olacak şekilde) kızarması. Stres, heyacan utanma durumlarında, sıcak ortamlarda, sıcak soğuk değişiminde, yüzümü yıkayınca, havlu değince durup dururken, sabah uyandığımda bazen her iki taraf bazen tek taraf olmak üzere yoğun bir şekilde morarıyor. Kızarmayla birlikte aşırı derecede sıcaklık oluşuyor. Gözlerimide etkiliyor. Doktora göründüm ve damarlsrın hemen derinin altında yapacak birşey yok diyip ilaç yazmadan gönderdi, Roza olmadığını söyledi, hiçbir tahlil yaptırmadı. Odasına girip çıkmam bir oldu. Hayatımı sosyal derecede aşırı etkiliyor, depresyona adım adım ilerliyorum. Gerçekten bu duruma yapacak birşey yok mu? Sizce şikayetlerimin tıpta yeri, adı, tedavisi yok mu?( lazer tedavisi ilimde mevcut değil, tedavi göremiyorum.) Saygılarımla.

2 cevap
Cevaplar (2)

Flashing denen bir durum tarif ediyorsunuz . bu konuda araştırma yapılabilir.

28 Aralık 2015 11:27
sk
Soru Sahibi

Flashing ani yüz kızarması değil mi? Benim ssdece yüzümün orta noktasında oluşuyor ve 5 6 saat kalıyor, yanaklarımda her zaman bir pembelik mevcut.

28 Aralık 2015 12:52

araştırmak gerek. rozasea çok değişik formlarda görülebilir. ya da SLE denen daha nadir görülen bir durum var ama bunun için bazı kan tahlilleri gerek.

29 Aralık 2015 14:19