yg
Soru Sahibi
18 Ağustos 2017 09:11

Yorgunlukk

Hocam merhaba 3 4 aydır sabahları uyandığımda çok çok yorgun uyanıyorum bitkin şekilde. kolumu bile kaldıracak gücüm yok kalktığımda kaslarımın ağrıdığını halsizliğimi hissediyorum bir an önce başımı yastığa geri koymak istiyorum. tüm vücudumda yorgunluğu hissediyorum gün içinde de yorgunluk var aşırı diil. Ama özellikle sabah uyandığımda yataktan kalkamıyorum bunu yaz aylarının aşırı sıcaklığına bağlıyorum ve bende d vitamini eksikliği çıktı belki ondan olabilir diyorum ama yinede bilemiyorum. Fikrinizi almak istiyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Günaydın Gökçe Hanım, Bahsettiğiniz şikayetlere neden olabilecek pek çok sebep olabilir. Ancak bunların arasında D vitamini eksikliği önemli ve sık görülen bir neden. Bu açıdan öncelikle bir hekim nezaretinde D vitamini eksikliğinin düzeltilmesi ve istenen D vitamini düzeylerinin sağlanması sonrası yeniden değerlendirme yapılması uygun olur.

18 Ağustos 2017 09:53