ZS
Soru Sahibi
1 Şubat 2015 23:53

yirmilik disimin bir tanesini cikarttimm amma

Merhabalar hocam Ben 25 yasinda bir kadinim 8 ay once ameliyatla bir tane gomuluk dis cikartim amma sanirim dudagimda sinir zedelenmesi old 8 aydir dudagimin bir tarafi hala uyusuk GECmedi by durumdan dolayi baya bi sikkinim gecer mi zamanla sizce yada tedavisi var mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Özer Akıncı
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

İyi günler, Dudağınızda sinir hasarına bağlı Paraliz oluşmuş yani geçici his kaybı. Bu tarz operasyonlarda görülebilen bir durum. Bazen enjeksiyon yaparken de olabiliyor. Hasarın durumuna göre genelde 1 hafta ile 2-3 ay bazen 6 aya kadar sürebilmekte ama sizde muhtemelen sinir hasarı fazla olmuş ve 8 aydır uyuşukluk geçmemiş. Bu durum düzelebileceği gibi kalıcı hasar da sözkonusu olabilir. Dudakta karıncalanma ve yanma hissi varsa bu iyiye işarettir ama hiç his yoksa beklemek lazım. B vitamini kullanmanız sinir onarımı bakımından faydalı olacaktır.

3 Şubat 2015 18:34