kt
Soru Sahibi
19 Ocak 2014 10:49

yenidoğan

hocam merhabalar 1 ocak ta 3000gr ağırlığında 50cm boyunda 35cm kafa çevresi ölçüsünde bir kız çocuğum dünyaya geldi şuan 17 günlük doğduğu gün doğumdan 4 saat sonra özel hastanenin çocuk doktoru çocuğumu soyup muayene etti ve gayet sağlıklı dedi diğer gün hastaneden taburcu olduk kızım yüzüstü yattığında kafasını kaldırıyor kısa süreliğine karın üstü yatarken de kafasını dönderebiliyor emme refleksi doğduğu andan itibaren çok kuvvetliydi zaten sarılık olmadı hiç parmağımı avucuna koyduğumda sıkıca kavrıyor 15cm mesafeden elimi gözleriyle takip ediyor kundak yaptığımızda ellerini dışarı çıkarıyor nasıl yaptığına hayret ediyoruz bazen yalnız emme ve yalanma hareketleri yapıyor sürekli ellerini ağzına götürmek istiyor bazen bir miktar tükürük çıkıyor ağzından hocam bu verilere göre kızımın gününe göre gelişimi nasıl?ikinci sorumda ilk gün doktor sağlıklı dedi bir daha gelin falan demedi ne zaman muayeneye gitmemiz lazım tekrar topuk kanı alındı ama merak ediyorum başka test tahlil yapılacak mı kızıma?topuk kanı ilk özel hastanede sonra sağlık ocağında alındı ilk alındığından 17 gün ikinciden 12 gün geçti arayan olmadı şimdiye kadar ararlar mıydı hocam sorun olsa?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serap Uysal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Merhaba Herşey normal görünüyor Takipleri yapan doktorunuz ile izlem takvimi yapmanızda yarar var Sağlıklı günler Prof Dr Serap Uysal Çocuk Nörolojisi Uzmanı

19 Ocak 2014 14:36