cg
Soru Sahibi
13 Nisan 2015 22:11

yenidoğan sarılığı

Hocam merhaba 18 günlük kızım var.12 günlükken sarılığı 11.23 idi.18 günlükken ise 13.54 çıktı.Sadece anne sütü veriyorum ve endişeleniyorum.Fototerapiye ne zaman alınır ve gerek kalır mı diye merak ediyorum.Sarılığın bu kadar uzaması sizce normal mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Orhan Cura
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

21 günden sonra sarılık varsa uzamış kabul ederiz ve tetkik yaparız.yani rakamın önemi yok.21 günlük oldu ise muhakkak tetkik edelim.bahtı açık olsun geçmiş olsun. www.orhansevinccura.com

17 Nisan 2015 12:07