DB
Soru Sahibi
14 Ağustos 2017 12:21

Yen'i doğan sarılığı

Merhabalar, bebeğim 13 günlük Yen'i doğan sarılığından dolayı 2gün fototerapi ışını aldı total bilurin değeri 14ken 6ya düşürdük iki gün sonra kontrolde topuk kanı alınarak total bil. Değeri 9.2 çıktı eve gönderildik dün yine kontrole gittiğimizde değerimiz 12 çıktı anne sütünü güzel alıyor emzirmeyle ilgili bi sıkıntımız yok , acaba neden değerlerimiz günde güne yükseliyorda düşmüyor ? Anne sütü sarılığı olma ihtimali var mı? Ne yapmamızı önerirsiniz ? Lütfen yardımcı olun ilk bebeğim ve bu durum beni endişelendiriyor :(

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ülkü Ayberk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Sarılık 10.günden sonra zararlı değil. Sizinki uzamış sarılık. Onunla ilgili test yapılır (TSH. vb ) normalseannesütü sarılığı diyoruz ve birşey yapmıyoruz. 2 ay sürebilir.

14 Ağustos 2017 13:21