df
Soru Sahibi
30 Aralık 2013 00:33

yeme problemi

merhaba alper hocam 2010 doğumlu bir oğlum var birde 7 aylık kızım var oğlum kendi yemegini yemiyor siz yedirin diyor artık yoruldum yetişemiyorum hocam bir çıkış yolu gösterir misiniz? birde doktor bey sizin yatagınızda sizle uyuyacagım diyor izin vermediğimiz zaman aglıyor okumayı çok istiyor hocam okuma ögretmemin sakıncası var mı? gördüğü yazıları bana soruyor anne ne yazıyor bu hangş harf falan diye beni aydınlatırsanız sevinirim... SAYGILARIMLA..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Alper Yılmaz
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

1- okumayı öğrenmesi eğer diğer yönlere ilgisini azaltacaksa önermeyiz. ayrıca siz okumayı öğrenmesi için ayrı bir aktivitre yapmayın fakat okumayla igilisorduğu soruları cevaplayabilirsiniz. bu gibi durumlarda sosyal iletiminin azalmaması için tv bilgisayar gibi aktiviteleri azaltmak gerekir. hatta mümkünse kreşi de önerrim 2- belki kardeşi sonrası daha küçük gibi davranma isteği artmıştır. yemek yeme konuşunda net olmanızı tavsiye ederim örneğin başlangıçta bir öğünü siz diğer öğunu o yemeli şartını koyabilirsiniz. ayrıca kardeş sonrası çok büyük rolu verdiysenizde benzeri tablo oluşur

16 Şubat 2014 21:18