AB
Soru Sahibi
4 Şubat 2014 11:36

Yeğenim 12 yaşında ve göğüs kafesin de şekil bozukluğu var..Ne yapabilirim?

Merhabalar hocam..Benim yeğenim 12 yaşında bir erkek çocuğu.Göğüs kafesinin sağ tarafı sol taraftan 1 cm daha ileri de..Elle dokunulduğun da bariz belli oluyor..Yengem bugün çocuk doktoruna götürdü.Röntgen çekti ama röntgen de bir şey yok demiş.Çocuk kardiyolojisine götürün demiş...6 ay öncesine kadar da 'yürürken nefesim yetmiyor' diyordu.Gene doktora götürüldü.Gripti o an ve grip geçince geçer demişti doktor..Öyle de olmuştu ve bizde üstüne düşmemiştik.. Böyle bir şey neden olur acaba? Ve yapılması gerekenler nelerdir? Bizi yonlendirirseniz çok sevinirim..Şimdiden teşekkür ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Akmeşe, Bir üniversite hastanesi Çocuk Cerrahisi bölümüne başvurabilirsiniz. Çekilecek 3 boyutlu BT ile göğüs kafesinin anatomik yapısı ortaya konur ve karar verilir. Bu hastalrada Çocuk Kardiyoloji muayene önemlidir. Saygılarımla

5 Şubat 2014 08:47