1 Nisan 2016 09:56

Yaygın vücut agrilari ve sikayetlerim

Hocam Merhaba. Ben 25 yaşında bir bayanim.Yaklasik 6 aydır Şikayetlerim var.Vucudumda yaygın olarak kemiklerde özellikle bel,sırt,boyun ağırlıklı olarak yanıcı ve sizlayici tarzda ağrılar. Bu ağrılar çok çeşitli boyun,yüz, parmaklarda bile oluyor bazen.Cildim aşırı derecede kuru.Bazen aşırı derecede kasinti oluyor.Bazen gözüme sanki bir şey kaçmış gibi batma oluyor.Yemeklerden sonra bazen ateşim cikiyor ve halsizlesiyorum.Dilimde ve yanagimin iç kısmında ağrılı bazen ağrısız lezyonlar var.Bu süreç içinde 6 kilo aldım hocam.Surekli yemek yeme ihtiyacı duyuyorum.Bazen bacaklarımda sanki sıcak su dökülmüş gibi his oluyor.Tam kan sayıminda sorun yok.Plt değerinde hafif yükseklik vardı.Normale döndü.Rf değerim bir ara pozitifti.O da testleri tekrarlayınca normal çıktı. Beyin Mr I çekildi. Boyun mr ında hafif duzlesme görüldü. Belde sol kısımda fıtık olduğu ama ameliyat gerektiren bir durum olmadığı söylendi. Hocam bu şikayetlerim hakkında görüşlerinizi bekliyorum.Ben ciddi bir hastaligim olduğunu düşünüyorum. Hatta buna kendimi inandirdim,bu duruma hazırladım. Doktorların gözünden bir şeyler kaçıyor diye düşünüyorum. Bana ne onerirsiniz?Kanser açısından tetkik yaptırmami önerir misiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Sırt,boyun ağrılarınızın boynunzdaki düzleşme ve bel omurlarındaki fıtıktan kaynaklanmış olabilir.Fizk tedavi ile rahatlarsınız.Yaz geliyor denizde yüzmeniz kilo vermenizi de kolaylaştıracaktır.RF değerlerindeki kıpırdanmayı Kanda ANA testi ve ENA paneli yaparak açığa çıkaralım.Cildinizdeki kuruma ,gözde batma hissi,yemek sonrası ateş için de KANDA -T4-TSH,ATPO,ATA -şeker-HBA1C ,Vit B12,kortizol seviyelerine bakalım.Ağız içi aftları kanamalı ise Behçet hastalığı yönünden bakılabilir. Sonuca göre tekrar yorumlarız.kanser vs şeyleri de unutun.Bu yakınmaların kanserle ilgisi yok.

1 Nisan 2016 11:52
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Sırt,boyun ağrılarınızın boynunzdaki düzleşme ve bel omurlarındaki fıtıktan kaynaklanmış olabilir.Fizk tedavi ile rahatlarsınız.Yaz geliyor denizde yüzmeniz kilo vermenizi de kolaylaştıracaktır.RF değerlerindeki kıpırdanmayı Kanda ANA testi ve ENA paneli yaparak açığa çıkaralım.Cildinizdeki kuruma ,gözde batma hissi,yemek sonrası ateş için de KANDA -T4-TSH,ATPO,ATA -şeker-HBA1C ,Vit B12,kortizol seviyelerine bakalım.Ağız içi aftları kanamalı ise Behçet hastalığı yönünden bakılabilir. Sonuca göre tekrar yorumlarız.kanser vs şeyleri de unutun.Bu yakınmaların kanserle ilgisi yok.

1 Nisan 2016 11:52