TE
Soru Sahibi
22 Ocak 2018 11:40

yavru köpeğim ısırdı...

Merhaba,2 aylık bir yavru köpeğim var ve yaklaşık iki haftadır benimle.Fakat dişleri yeni yeni çıktığı için bulduğu her şeyi ısırıyor ve bu gün benim elimi tam bilek kısmından ısırdı. Dişleri derime tam geçmedi, kanama olmadı ve çok acı da hissetmedim ama yine de tedirgin oldum. Böyle kabarcık gibi küçük şişlikler oldu ısırdığı bölgede.Sonra yavaş yavaş gidip kayboldular.Derimde herhangi bir yara falan da yoktu.Mutfaga gidip elimi hemen bol su ve deterjanla da yıkadım.Henüz 3 aylık olmadığı için aşı yaptıramıyorum ama acaba kuduz vb şeyler olabilir mi bende bu ısırıktan sonra? Dedigim gibi yüzeysel bir ısırık oldu dişleri de tam geçmedi ama yine de tedirgin oluyor insan.Köpegim çok hareketli ama sürekli saldıran ve havlayan türden değil. Evden hiç çıkmıyor, az besin tüketiyor süt seviyor.Yine de aklıma takıldığı için sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, köpeğiniz eğer kuduz hastalığı taşısaydı 2 haftadır mutlaka belirti gösterirdi, dışarı çıkartmadığınız için herhangi bir risk taşımıyor, diş çıkartma işlemi 8 aylık olana dek sürer ısırabileceği dişlerine zarar vermeyecek oyuncaklar var onlardan kullanabilirsiniz, iyi günler

22 Ocak 2018 12:57