by
Soru Sahibi
20 Haziran 2014 19:32

yaş 17 karın ağrısı

merhaba yaklaşık 2 aydır karın ağrısı çekiyorum bazı günler ağrıyor bazı günler ağrımıyor 3 gündür kesintisiz ağrı oldu bugun doktora gittim kan aldılar şeker baktılar sonra ultrasona girdim şöyle bir şey cıktı yorumlarsanız sevinirim Batın içi sıvı kolleksiyonu izlenmedi. Batın sağ alt kadranda büyüğü 9x4mm boyutlu multıpl mezenterik lenf nodları kaydedilmiştir. bu aşamada sağ alt kadranda akut APP ile uyumlu görünüm saptanmamıştır. retroçekal apendisit ekarte edilemez. diye bir şey yazıyordu doktora gösterdim oda genel cerrahi gönderdi biraz karnıma baktı ve bir ilaç yazdı tekrar doktora gidince 500ml serum verdiler bitince gönderdiler şuanda biraz az ağrıyor gibi yani sorunum neymiş neden ağrıyormuş anlayacağım dilde yorumlarsanız sevinirim teşekkürler kolay gelsin böyle bir soru sormustum genel cerraha 1 gün geçti ve şuanda ağrı hala devam ediyor cerrahın dediği cerrah olarak bunu değerlendirmek zor iltihabi olma olasılığı var dahiliyeci tarafından takib edilmelisiniz ve size danışmak istediğim merhaba şuanda ağrı baya azaldı gibi ama göğüs kafesinin altında tam ortada ağrı devam ediyor biraz yakıcı ağrı bunun dışında ara sıra böbreklerde ağrı oluyor hafif olarak ağızda kuruluk var sürekli su içiyorum sürekli küçük tuvalete gitmek zorunda kalıyorum gittiğim hastene bana uzak ve yarın cumartesi bana gerekli bir cevap verirseniz pazartesi günü tekrar gidicem teşekkürler cevabınız için

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Ümit Çetinkaya
Dahiliye - İç Hastalıkları

Kan tahlillerinizde anormal çıkan bir şey yok muydu? Karın ağrınızla beraber ishal de oluşuyor mu? Ultrason bulguları çok müphem...Acaba basit bir gastrit ağrısı mı? Gastroskopi yapmayı düşünüyorlar mı?...

25 Haziran 2014 22:07
by
Soru Sahibi

kan tahlilleri nomal ishal yok ama kabızlık oluyor ara sıra gastrit olayı ara sıra çok az birşekilde oluyor bayadır doktara gıtmıyorum şuanda ağrı azaldı ama ara sıra ağrı giriyor bazen 20saniye kadar çok şiddetli giriyor ağrı karın alt kısmına şuanda böbreklerde ağrı oluşuyor ara ara bazen nefes almada güçlük çekiyorum yani nasıl bir hastalık bu anlamadım gitti tekrar bir doktara gıtmelımıyım daha ne kadar sürer yani 5 6 aydır sürekli az ve ya cok olarak karın ağrısı çekiyorum hayati bir tehlikesi varmıdır bu zamana kadar ciddi bir durum olmadı önlem alınmassa ciddi bir hastalıga yol acarmı bu bendekı belırtiler ?

20 Ağustos 2014 21:24
Uzm. Dr. Ümit Çetinkaya
Dahiliye - İç Hastalıkları

Bunun hızlı ilerleyebilecek ciddi bir hastalık olduğunu düşünmüyorum. Belki de spastik kolon / irritable kolon sendromu grubuna dahil edilecek bir semptomatoloji. Eğer mümkünse bir gastroenteroloji uzmanına görünün.

22 Ağustos 2014 20:42