EA
Soru Sahibi
14 Mart 2018 21:43

Yardım edin

Hastalık cocukta sinsi bir şekilde hic bir sıkıntısı yokken teşhis konuyor. sabah kesik kesik öksürük başlıyor takabinde hemen doktor muanesinde Akciğerin aynı yerinde dinleme bozuk tıkalı deniyor. Ateş yok,halsizlik,iştahsızlik yok.kesik kesik öksürük var.Solunum testi,allerji testi,pnömokok antikor testi,kan degerleri hepsi normal.Geniz eti %30. Acaba bronşta yabancı cisim kaçmış olabilir mi?Bu tomografi ile gözükebilir mi?Bize Sanal Bronkoskopi çekinsin ordan karar verilip işlem Bronkoskopi yapılsın dendi.Hastalık cocukta sinsi bir şekilde hic bir sıkıntısı yokken teşhis konuyor. sabah kesik kesik öksürük başlıyor takabinde hemen doktor muanesinde Akciğerin aynı yerinde dinleme bozuk tıkalı deniyor. Ateş yok,halsizlik,iştahsızlik yok.kesik kesik öksürük var.Solunum testi,allerji testi,pnömokok antikor testi,kan degerleri hepsi normal.Geniz eti %30. Acaba bronşta yabancı cisim kaçmış olabilir mi?Bu tomografi ile gözükebilir mi?Bize Sanal Bronkoskopi çekinsin ordan karar verilip işlem Bronkoskopi yapılsın dendi. TORAXS BT RAPORU SONUCU AZİGOS LOB FİBSÜR VARYASYONU. SAĞ AKCİĞER ÜST LOBDA SUBPLEVRAL YERLEŞİMLİ MİLİMETRİK NODÜLER ALAN yazıyo dr net bişey söylemiyor ne yapmalıyım hocam çok çaresiz kaldım.bu arada kızım 5 yaşında nasıl bi yol izlemeliyim

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Erkan Çakır
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Göğüs Hastalıkları

Çocuğu şimdiye kadar kim takip etti ve nerede oturduğunuzu söylerseniz yardımcı olalım

14 Mart 2018 22:06
EA
Soru Sahibi

BATMANDA OTURUYORUM .KIZIM SÜREKLİ HASTA OLDUĞU İÇİN SIK DR DEĞİŞTİRDİM .O YÜZDEN DEVAMLI GITTIGIMIZ BI DRUMUZ YOK. TORAKS BT RAPORU SAĞ AKCİĞER ÜST LOBDA LATERAL SUBPLEVRAL ALANDA YAKLAŞIK 4 MM BOYUTUNDA NODÜLER ALAN GÖZÜKMÜŞTÜR YAZIYOR.BUGÜN GİTTİĞİMİZ DR BRONOSKOPİ YAPILMALI DİYOR. AYLARDIR KIZIMI TEDAVI ETTIRIYORUM HASTANEDEDE YATTIK BÜTÜN TAHLILLERIMIZDE TEMIZ ÇIKIYOR BU RAPOR SONUCUNA GÖRE NASIL Bİ YOL İZLEMELİYİM HOCAM ÇOK ÇARESİZİM NE YAPACAĞIMI BİLEMİYORUM BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVINIRIM

15 Mart 2018 12:26
Prof. Dr. Erkan Çakır
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Göğüs Hastalıkları

size en yakın çocuk göğüs hastalıkları diyarbakır dicle üniversitesi tıp fakültesi çocuk göğüs hastalıkları orada doç dr velat şen hocamız var, ona gitmenizi öneriyorum geçmiş olsun

17 Mart 2018 09:36