YM
Soru Sahibi
7 Aralık 2013 23:44

yaralanma

merhaba hocam.ben ufakken yere düsmüstüm alnımı set bir cisme carptım 1 cm gibi alın cizgilerimi dikey bir sekilde kesen ufak bir yara izi olustu o zman köyde kıs sartları yüzünden yollar karla kapalı olduğundan hastane götürülüp dikis atılmadı hocam bu durumda cerahi bir oprasyonla ya da baska bir opereasyonla alnımdaki cizgi hatlarıma ı uygun getirelibilir mi getirilirse yara tamamen kapanır mı veya tekrar ameliyat izi kalır mı veya bunun dısında baska alternatif islem var mı .yardımcı olursanız çok sevinirim saygılarımla..

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ayşe Barutçu
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Merhaba Muharrem Bey Alnınızdaki izi tamamen kaybetme olasılığı olmamakla birlikte inceltilebilir, kısaltılabilir veya yönü değiştirilerek alın kırışıklığı gibi görünmesi sağlanabilir. Bunların dışında izin şekline bağlı olarak, lazer veya cerrahi soyma işlemleri yapılabilir. Hangi yöntemin seçileceğine yakınınızda bulunan bir Plastik Cerrahi Uzmanına giderek muayene olduktan sonra doktorunuzla birlikte karar vermeniz daha uygun olur. Çünkü yaşınız, cilt yapınız, izin özellikleri ve beklentileriniz tedavi seçiminde önemli rol oynar. İyi günler dilerim. Op. Dr. Ayşe Barutçu

9 Aralık 2013 10:17