YC
Soru Sahibi
3 Haziran 2018 06:17

Vucutta degisimler

18,19 unda ayin baslayarak,bir hafta boyunca iştahım yoktu halsizdim belim kasığım ve ara sıra da vajinam ağrıyordu, karnımdan kalbim atıyordu sanki, benim adetim düzensiz ama perşembe akşamı ve cuma akşamı bi tane coraspirin içtim cumartesi günü de adet oldum. Bel ağrım yavaş yavaş geçti kasıkta. Ama sonra karnım gurulduyor çünkü bir hafta doğru dürüst bir şey yememiştim. Ara sıra karnım tekliyor gibiydi. 24 mayıs cuma günü idrar ve kan testi yaptırdım. İdrarda keton çıktı ve kanımda insülin direnci 112 fazla.. Şeker adayıymışım. ayrıca kansızlık ve demir eksikliği çıktı. Ondan dolayı olduğunu düşünüyorum. Çünkü kıyafet üzerinden sürtünerek bir şey olmaz.Yürürken sanki bacaklarım tutmuyordu Kendimi yorgun hissediyordum, uyucak gibi Devamlı o bir hafta boyunca Sıcaklık geliyordu ara arar,Ter, Su çok içmiyordum, Psikoljik olarak da çok taktım, Aklımdan çıkmıyordu,Hep onu düşünüyordum Çünkü Cumartesi adet oldum demiştim sonra test yaptırdım kan olmayan saf çiş olan yeri teste uyguladım ve sonuç negatif çıktı Kan pıhtılaşması olamaz demi Doktorlar buna bir cevap vermediler. Bu kız arkadaşımın şikayetleri... Adeti zaten düzensiz oluyor, burda başka bi doktora sorduk ve bişey olmadı dedi, sağlık ocağında kan testi yaptırdı ve şeker adayı çıktı, karnı sanki yamulmuş gibi hissediyorum diyor, buraya tekrar sormak istedik acaba başka bişey olabilir mi, ya da herhangi bir hastalık bütün bu değişiklikler şekerden ve psikolojiden dolayı olabilir mi ya da neden olur ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Çelik
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Bu soruların cevabını sizi gören ve değerlendiren hekim verebilir. Bir İç Hastalıkları Uzmanına başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

3 Haziran 2018 22:55