km
Soru Sahibi
2 Mart 2017 01:25

Von hipell lindau

Hocam öncelikle kolay gelsin.bir konu hakkında onkolojik olarak yardiminiza ihtiyacım var.2 yıl önce beyinçik ve sol serebeller operasyon geçirdim. Hastalığın tanısı hipell von lindau olarak belirlendi.timor tanısı hemanjblastoma denildi.ameliyat sonrasında hemanjblastoma uyarli 1 tanesi beyin sapi olmak üzere 5adet daha timor nuks etti.hemen radyo cerrahi uygulandı timor ler yok olmadı minimal bir küçülme oldu.bunla kalmadı omurilik T4 Spinal kord üzerinde hemanjblastoma uyumlu 1 büyük 3 adet daha timor çıktı. Su an ödem çok yoğun olduğu için işin tedavisi uygulanmıyor. Cerrahi işlem bekliyor.sikintili bir operasyon olduğu için herkezde yapmıyor açıkçası.son olarak sol test is ameliyat oldum ordanda kitle çıkarıldı. Pankreas ve bobrekte 4 adet Kistik lezyon yazıyor son mr hemanjblastoma uyarli yazmışlar. Sorum şu onkolojik olarak biz Su an bu sendrom kanser niteliği taşıyor. Veya kanser diyebilitmiyiz. Her mr gittiğimde noktasalda olsa 1 tane çıkıyor. Nerden geldiği bilinmiyor .beyin sapinda sadece geçici ışınla durduruluyor .tsk yorumunuz icin

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cüneyt Ulutin
Radyasyon Onkolojisi

Sn.Karabulut, Rahatsızlığınız iyi huylu tümörler yapsa da tümörlerin tekrarlaması ve yenilerinin çıkması ve ayrıca yerleşim yerlerinden dolayı sanki kanser gibi davrandığını düşündürür. Cerrahi yapılabiliyorsa ve ışın tedavisi uygulamaları ana seçenek tedavilerdir.Saygılarımla...

2 Mart 2017 08:51