AM
Soru Sahibi
7 Şubat 2018 17:27

Verici konumda oral

Hocam merhaba, yaklaşık 3 ay önce bir hayat kadınıyla korumalı bir ilişkim oldu. Ancak korunmasız olarak verici konumda oral seks oldu. Endişelendim ve 42. Günde anti hiv testi oldum, negatif çıktı. 90. Günde bir test daha olacağım, negatif çıkarsa konuyu kapatabilir miyim? Bir de doktora gideceğim zaman hepatit değerlerine de bakmasını isteyeyim mi? Bu şekilde hepatit bulaşı söz konusu mudur? Aşı olup olmadığımı bilmiyorum

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Burak Sivaslıoğlu
Üroloji , Androloji

3 ayda test negatifse endilenmeye gerek yok diye düşünüyorum. diğer tetkikleri de yaptırabilirsiniz. antikor yoksa aşı olabilirsiniz

7 Şubat 2018 21:00
AM
Soru Sahibi

Hocam tekrar merhaba, 90. Günde mikro eliza testi oldum sonuçlar şu şekilde; HBsAG Negatif (*** *** **) Anti HBs Pozitif (1000) Anti HCV Negatif (0.151) Anti HIV Negatif (0.370) Bu sonuçların anlamı nedir? Hepatit B veya hepatit C den şüphelenmeli miyim? Ayrıca anti hiv testi 42. Günde de 0.08 ile negatif çıkmıştı bu değer aralığı neden artmakta? Konuyu kapatabilir miyim? Doktorum ayrıca VDRL-RPL testi de istedi o da negatif gözüküyor. Konu kapanmalı mı?

9 Şubat 2018 15:43
Op. Dr. Burak Sivaslıoğlu
Üroloji , Androloji

problem yok görünüyor. aşınız da mevcut. normal hayatınıza dönebilirsiniz diye düşünüyorum

16 Şubat 2018 21:11