İM
Soru Sahibi
7 Haziran 2016 00:47

Uzamış sarılık

Hocam 32 günlük bebeğim var T.bilirubin 11.01 D.bilirubin 0.88 indirek bilirubin 10.13 doktor luminaletten verdi sabah akşam yarım 5 gün ilaç konusunda tereddütlüyüm ilaca başlayalım mı Değerler yüksekmi diğer tetkiklerin normal olduğunu söyledi sık sık emziriyorum çişi kakası normal 3400 gr doğdu şuan 5000gr öneriniz nedir ne yapmam lazım ilcın yan etkileri korkutuyor şimdiden çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Baskın Kocabaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

İlacı kullanmayın. Bazen anne sütüne bağlı sarılık uzar. Anne sütü ile beslenme devam. 2 aydan sonra devam ederse tetkik yapılabilir.

13 Haziran 2016 17:38