YB
Soru Sahibi
20 Aralık 2013 13:15

uyku sorunu

İyi günler hocam, 37 aylık bir kızım var. uyku sorunu yaşamaktayız. sabah 8,30 gibi kalkar. öğlen 13:30 - 15.00 arası bir öğlen uykusu vardır. akşam yemeğini 18.30 gibi yer 21.00 - 21.30 gibi süt içer Gecede 11 gibi uyur. Genel olarak çok su içen bir çocuk. gece çok sık uyanıyor. ya su istiyor ya çişi geliyor. ya da uyuyamıyorum anne yanına geliyim diyor. ve uyandığı zaman yeniden uykuya geçmesi en az 20 dakikayı buluyor. Denemek için bazen bezliyorum yine kalkıyor , bezlemiyorum yine kalkıyor. Hatta çoğunlukla altına kaçırıyor bezlemeyince . çalışıyorum. Uykusuzluk canıma yetti. Onunda sağlıklı büyümesi için bu uyku sıkıntısına bir çare bulmam gerekiyor. Sizin öneriniz nedir ne yapmalıyım acaba sütü gün içinde mi içirsek , bezlemem mi doğru bezlemem mi ? Ne yapacağımı şaşırdım. Yardımlarınız için çok teşekkürler Saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tezer Kutluk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uyku için bebeğinizi görmeden ve yüzyüze bir görüşme yapmadan yorum yapmam yanlış olur. Beslenmesi, o güne kadar ki sağlık öyküsü, anne bebek ilişkisi, aile içi yaşam gibi birçok faktör önemli olabilir. bu açıdan yüzyüze doktorunuzla görüşmenizde fayda var.

22 Aralık 2013 17:46