9 Aralık 2013 14:35

uyku problemi

Dr.Hn. merhaba kızım 5 ay 7 günlük (7,300 gr) . Anne sütü çok az (günde bir kez verebiliyoruz ve içtikten sonra mutlaka kusuyor) ve mama ağırlıklı besleniyor. İlk 3.5 ay gaz sancıları ile uğraştık. Mamada ilk gaz olmasın diye Aptamil Conformil kullandık sonra reflu problemi nedeniyle Humana AR mamaya geçtik (ikisinden de çok memnunduk), ilaç colinox kullanıyor. Çok şükür gazı yendik derken doktorumuzun isteğiyle katı mama yedirmeye başladık. Uykususzlık problemimiz çıktı. Doktorumuz bir alerji ilacı verdi (uyku yan etkisinden faydalanmak için kızımın alerjisi yok !!! ). Ben eczanede eczacının yoğun tavsiyesiyle. Day&Night şurup aldım. Yatmadan 1 saat önce 0,5 (tatlı kaşığı) veriyoruz. Faydasını gördük. Fakat tereddütümüz içinde glikoz olması. Sizce zararlı mıdır bu şurup? Ya da doktorumuzun kızımız alerji olmadığı halde verdiği alerji ilacını mı kullanmalıyız? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Sibel Kılıçaslan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba,day and night şurubu kullanın,zararlı bir madde içermiyor,çok ilacın tatlandırılmasında glukoz kullanılıyor,zararı da yoktur.

9 Aralık 2013 16:26