KE
Soru Sahibi
1 Mart 2018 15:15

uyku bozukluğu

40 gün önce doktor bana uyku problemi ve endişeli ruh halimden ötürü ve aynı zamanda testosteron düşüklüğünden kaynaklı cinsel problemlerimden ötürü akşamları desyrel ve sabahları da wellbutrin xl 150 mg. verdi. bir hafta önce gittiğim başka bir psikiyatri doktoru da sabahları erken uyanıyorum ve bir daha uyuyamıyorum şikayetinden dolayı wellbutrini keselim yerine cipram 20 mg. verelim dedi ve verdi de yalnız bir hafta oldu ilacı alalı ben henüz kullanmadım cinselliğimi etkiler kaygısını dile getirdim ama yine de yazdı.merak ettiğim bu ilaçlar testosteronu düşürür mü yoksa sadece isteksizlik mi yapar ? sizce doktorun teşhisi doğruı mu cipramı kullanmalı mıyım? ayrıca endokrin bölümü de testosteron seviyemin düşüklüğünden dolayı(sustanon iğne vurulmama rağmen) beyin emarı çekilmemi istedi. sizce ben tükenmişlik sendromuna mı yakalandım nedir bende ki bu olumsuz sağlık problemleri lütfen cevabınızı merakla bekliyorum!!

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Cipram tb ilacının cinsel yan etki yapma ihtimali Wellbutrin tb ilacından çok daha yüksektir. Bundan dolayı cinsel isteksizlik durumu varsa size önerim Wellbutrin ilacını devam etmeniz olacaktır. Ayrıca uyku sorunu için Desyrel dozunda ayarlama yapılması uygun olabilir. Depresyonda da cinsel isteksizlik durumu çok sık görülür. Geçmiş olsun. Saygılarımla.

9 Mart 2018 17:10