MM
Soru Sahibi
16 Ocak 2018 12:12

üretra daralması

hocam merhaba 35 yaşındayım üretra daralması sebebi ile 2011 yılından bu yana 4 sefer kapalı ameliyat geçirdim. fakat bu son zamanlarda yine idrarda bir incelme ve akımda zayıflama var. bugünde idrar sonrası kan gördüm. bu rahatsızlığımın bir çözümü var mı acaba?

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun, üretra darlığı maalesef çok fazla tekrarlayan bir hastalık, bu durumda size bir işeme testi yaptırmak ve Kanama ile ilgili sebebin araştırılması için ultrason çektirmek gerekir. Eğer işeme testinde akım zayıfsa iki seçenek uygulanabilir. Birincisi daha önce yaptırdığınız gibi kapalı ameliyatla darlığın açılması, ikisncisi ise açık ameliyatla o bölgenin onarılması işlemi. iyi günler.

16 Ocak 2018 16:39