am
Soru Sahibi
12 Mayıs 2014 13:54

uğultu

merhaba hocam. doğuştan ayak parmaklarımın üzerine basarak yürüdüğüm için 3-4 yaşlarında operasyon ile düzeltilmiş ve az aksamalıda olsa yürümem sağlanmış. 17-18 yaşlarımda ise nörolojik rahatsızlığim başladı. HMN motor nöropati tanısı kondu. ayaklarda pescavus,ellerde pençe eli deformitesi oluştu. Ama mutlu şekilde hayatımı sürdürüyordum,evli ve 3 çocuk babasıyım. 5 ağustos 2011 de sol alt çenemde şiddetli ağrı oldu, diş sandım ve çektirdim, çekimden sonra dahada arttı. Gerekli yerlere gittim, Trigeminal nevralji olduğu söylendi tegrotol ilacı kullanmaya başladım,ilk başlarda iyi gelsede zamanla etkisi bitti ve istanbul marmara üni'de gamma knife tedavisi aldım. Ancak 1 yıl sonra şiddetli ağrılar tekrar etti.yemek yiyemez hale geldim ve bir anlık boşluğuma gelip, Denizli PAÜ' de beyin cerrahı doç.dr.feridun acar'a( şimdi prof. Olmuş) MVD ameliyatı oldum. Keşke olmasaydım.Ameliyat sonrası ciddi yürüme bozukluğu,duyu kaybı oluştu. işin en kötüsü kafada oluşan uğultulu tiz ve tuhaf seslerin oluşması. Bu sesler duymamı,uyumamı kısaca her dengemi huzurumu bitirdi. İnsanlıktan çıkardı sanki,farklı bir mahluk oldum. Abimde benim gibi rahatsızlıkları mevcuttu ve aynı ağrıdan aynı kişiye aynı mvd ameliyatını oldu,onda daha ağır sonuçlar oluştu. Doktor ise ameliyat öncesi mevcut rahatsızlılarımız olduğundan,ameliyatı kaldıramadığımızı ve oluşan sesin bizimle alakası yok diyip çıktı. o ses geçse herşey normalleşecek. İnsanca ve daha rahat yaşayacağım. eksik yazdıysam siz sorun ben tekrar yazayım. kulandığım ilaçlar fayda etmedi.(betaserc+vastarel+tebokan)Allah rızası için acele edin. cevap verin 3 çocuğumun hatrına.ben telefonla konuşamıyorum işitemediğim için ancak yüzyüze anlaşabiliyorum.eşim ayşegül hanımı arayıp bilgi verebilirsiniz(*** *** **) mail olarak bana ulaşın. hangi dr.’larımız bakması (kbb,beyin,nöroloji) gerekiyorsa acilen sorun ve bana dönün insanca yaşamak istiyorum. bu uğultunun çaresini bulursanız herşeyi yapmaya hazırım. kamu çalışanıyım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zeki Gökçil
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) , Klinik Nörofizyoloji

Sorounuzu Prof Dr Ersin ERDOĞAN'a sorar mısınız? Geçmiş olsun

14 Mayıs 2014 15:48