AE
Soru Sahibi
18 Ekim 2017 02:30

tuvalet eğitiminde gerileme

Merhabalar oğlum 24 aylık 20 ayından beri tuvalet eğitimiyle uğraşıyoruz ilk aylar kuru kalktı çiş gelince söyledi sonra gece ıslattı çiş yaptıktan sonra söyledi şimdide yapıyor söylemiyor kakada sorunumuz hiç olmadı fakat çiş sorun şuan eğitimi başa aldım altına yapacağı saatleri tahmin edip götürüyorum yapıyor gecede takip ettim uyuduğu saat ile gece 12 arası alt ıslatıyor o aralıkta 1 kere kaldırmam gerekiyor fakat çoğu zaman kalkmayı reddediyor kalkınca yapmıyor yatıyor altına kaçırıyor yada çok ağlıyor huysuzlanıyor çok zorlamakta istemiyorum gece eğitiminde bu sorunu nasıl çözebilirim nasıl bi tepki vermeliyim bu şekilde devam etmelimiyim genel olarak ne tavsiye edersiniz nasıl bi yol izlemeliyim zamanla düzene biner mi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, yaşı nedeniyle bu tür tepki vermesi normal. Siz daha dikkatli olup, gece kaldırmaya devam edin. Çok uyanık olmasa da olur. Yarı uykulu da olsa götürüp yaptırınız. Biyolojik saati de buna alışacaktır. Düzenli bir şekilde devam edin. Sakın vazgeçmeyin bırakmayın. Sabırlı olunuz. Oğlunuza svegiler.

23 Kasım 2017 10:35